Hommeles bij Juventus: fans keren zich tegen aanvoerder

door
Hommeles bij Juventus: fans keren zich tegen aanvoerder

De Serie A is intussen zeven speeldagen ver en we kunnen toch stellen dat een aantal titelfavorieten hun start een beetje gemist hebben. Dat is zeker het geval bij Juventus, dat amper 10 op 21 wist te pakken en daardoor op een teleurstellende achtste plaats staat. Doordat ze ook nul op zes pakten in de Champions League heeft de Oude Dame nu al vijf officiële wedstrijden op rij niet gewonnen.


Het is daardoor volop crisis in Turijn, waar ze afgelopen weekend een nieuw dieptepunt beleefden. Na een domme rode kaart voor Di Maria in de eerste helft ging Juventus met de billen bloot op het veld van promovendus Monza, dat hen met 1-0 kon verrassen. Achter de schermen zou het stevig rommelen bij de club, waar voorzitter Andrea Agnelli en vice-voorzitter Pavel Nedved elkaar in de haren zouden zitten over het al dan niet ontslaan van trainer Massimiliano Allegri.

Ondertussen hebben de supporters zich ook nog eens helemaal tegen aanvoerder Leonardo Bonucci gekeerd. De 35-jarige probeerde na de blamage in Monza de brokken met de fans te lijmen door zijn ploegmaats te verplichten om het meegereisde publiek alsnog te gaan groeten, maar dat gebaar viel helemaal verkeerd bij de harde kern.

LACHWEKKEND
"Bonucci is nooit een leider geweest en zal dat ook nooit worden. Niet bij Treviso, noch Pisa, noch Bari, noch Milan en zeker niet bij Juventus", stellen de ultra's snoeihard in een statement. "We worden geconfronteerd met scènes die we niet begrijpen en lachwekkend en ridicuul vinden, bedacht door iemand die zichzelf als een leider beschouwt, maar zich gedraagt als een verrader. Als er een hiërarchie is, dan is daar een reden voor. Een goede soldaat maakt niet per se een goede generaal."  De fans hebben Bonucci zijn uitstapje naar AC Milan in het seizoen 2017/18 duidelijk nog steeds niet vergeven, getuige de verwijzing naar een verrader.

LEES OOK: Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Zal Juventus zich dit seizoen nog herpakken?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

24
24
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

5
5
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

15
15
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

16
16
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

35
35
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

17
17
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

110
110
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

42
42
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

829
829
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

30
30
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

41
41
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

47
47
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

418
418
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

128
128
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

692
692
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

426
426
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

67
67
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

76
76
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

847
847
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

602
602
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

126
126
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

357
357
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

32
32
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

101
101

Meer sportnieuws