Atletico-fans hebben schokkend scheldwoord voor Vinicius

door
Atletico-fans hebben schokkend scheldwoord voor Vinicius

Real Madrid heeft zondagavond al bij al vrij eenvoudig afgerekend met stadsgenoot Atletico in de Madrileense derby. Het ging met 1-2 winnen in het Wanda Metropolitana, maar de wedstrijd werd ook ontsierd. Fans van Atletico Madrid lieten immers meermaals ronduit schokkende racistische spreekkoren jegens Vinicius Junior horen.


Het begon al voor de wedstrijd, want op sociale media circuleerden al snel beelden waarop te zien is hoe een grote groep supporters van Atletico luidkeels zingen over de Braziliaanse aanvaller van Real. "Je bent een aap, Vinicius is een aap", scandeerden ze zeer duidelijk. Ook tijdens de wedstrijd kwamen de gezangen nog terug. Het woord 'mono' - Spaans voor aap - rolde bijvoorbeeld van de tribunes na een mislukte truc van Vinicius.

De gezangen komen niet uit het niets, want ze verwijzen naar een incident van eerder deze week. Pedro Bravo, de voorzitter van de Spaanse vereniging voor spelersmakelaars, had vrijdag in El Chiringuito verkondigd dat Vinicius zich als een aap gedraagt, omdat hij te weinig respect toont voor zijn tegenstander. Daarmee doelde hij op de dansjes die Vinicius graag na zijn goals demonstreert.

DANSEN
De 22-jarige liet de kritiek echter niet aan zijn hart komen. Toen Real na achttien minuten op 0-1 kwam via Rodrygo, ging Vinicius de goal ostentatief vieren door met zijn landgenoot een dansje uit de benen te schudden. Bovendien was hij ook nog eens betrokken bij de 0-2, waardoor hij toch weer beslissend was.


LEES OOK: 'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Moet Atletico hiervoor gestraft worden?

Meest recent

Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

2
2
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

5
5
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

47
47
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

118
118
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

59
59
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

314
314
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

183
183
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

57
57
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

216
216
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

182
182
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

208
208
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

157
157
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

444
444
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

352
352
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

242
242
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

53
53
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

112
112
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

154
154
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

64
64
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

282
282
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

157
157
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

79
79

Meer sportnieuws