Stoica legt vinger op paars-witte wonde: "Kan écht niet"

door
Stoica legt vinger op paars-witte wonde:

In de Conference League staat RSC Anderlecht voor een lastige verplaatsing op het veld van FCSB, het voormalige Steaua Boekarest. En hoewel de Brusselaars zich er aan een heksenketel mogen verwachten, kunnen ze maar best een goede prestatie neerzetten. Door de tegenvallende resultaten in eigen land hangt er immers al een crisissfeertje bij de recordkampioen.


Paars-Wit was nochtans goed aan het nieuwe seizoen begonnen, Felice Mazzu nam zelfs de beste start van alle nieuwe RSCA-coaches in de voorbije jaren. Maar de laatste weken draait het helemaal vierkant bij de Brusselaars. Zo bleef Anderlecht in de competitie steken op een povere 1 op 12, waardoor het is weggezakt naar een teleurstellende negende plaats. En ook het geleverde spel was de voorbije duels zwaar ondermaats.

Alin Stoica, die zijn ex-club zo goed mogelijk probeert te volgen, meent te weten waar het probleem ligt. "Ik sta natuurlijk veraf van de dagelijkse werking, maar als ik zie met welke ingesteldheid sommige jongens over het veld lopen... Dat kan écht niet bij Anderlecht. Weten de huidige spelers wel nog waarvoor de club staat? In voetbal draait het om prijzen winnen. En al zeker bij Anderlecht. Dat lijkt de selectie niet te beseffen", vertelt Stoica in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws.

RESPECT VOOR DE CLUB
De inmiddels 42-jarige Roemeen is natuurlijk niet blind voor de nieuwe realiteit. Tijdens zijn periode in het toenmalige Constant Vanden Stock-stadion was Anderlecht dé toonaangevende club in België, maar die status heeft het de voorbije jaren aan anderen moeten laten. Desondanks vindt Stoica dat de spelers toch meer respect moeten hebben voor het 'instituut'. "Ik mis waardering voor het paars-witte shirt waarin ze mógen spelen. Anderlecht is de grootste club in België en heeft een rijke Europese geschiedenis. Die moet gerespecteerd worden."

LEES OOK: Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Anderlecht heeft te weinig leiders in de huidige kern ...

Meest recent

Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

2
2
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

50
50
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

50
50
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

51
51
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

14
14
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

140
140
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

118
118
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

98
98
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

77
77
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

16
16
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

218
218
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

40
40
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

56
56
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

66
66
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

113
113
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

230
230
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

473
473
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

216
216
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

374
374
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

234
234
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

136
136
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

380
380
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

616
616
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

245
245
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

301
301

Meer sportnieuws