Hollerbach keihard voor ploeg, Deila ziet positieve evolutie

door
Hollerbach keihard voor ploeg, Deila ziet positieve evolutie

Sint-Truiden en Standard hadden vrijdagavond de eer om speeldag 8 van de Jupiler Pro League op gang te trappen. De Rouches trokken aan het langste eind: 1-2. De derde opeenvolgende zege al voor Ronny Deila en de zijnen.


De bezoekers hadden net voor het halfuur een voorsprong te pakken. Dragus zette de 0-1 op het bord. Leistner verdubbelde die Luikse voorsprong met een ongelukkige owngoal. STVV maakte nog de 1-2 via Brüls, maar daar stopte het ook. Bernd Hollerbach en Ronny Deila, de coaches van beide ploegen, zaten met uiteenlopende gevoelens na de wedstrijd.

Hollerbach zag dat zijn ploeg niet doeltreffend genoeg was. "Veel statistieken waren vandaag in ons voordeel maar dan zie je wat in het voetbal belangrijk is: efficiëntie", tekende Sporza op. "We maken twee naïeve fouten en zijn daarvoor bestraft. Ik wil de discussie niet voeren over individuele spelers, we spelen als team en dat team heeft te weinig voor doel gebracht."

GELUKKIGE DEILA

Ronny Deila was uiteraard een gelukkig man na de negen op negen. Hij vond dat zijn ploeg de zege niet gestolen had. "We verdienden het vandaag, hadden meer kansen. Ik ben trots op de ploeg, ook op de spelers die erop komen en meteen een verschil maken", aldus de Noor. Hij ziet bovendien een positieve evolutie bij de club. "De fans waren ongelofelijk ook. Het geloof en de samenhorigheid is aan het groeien en dat is belangrijk." STVV trekt volgende week naar Zulte Waregem. Standard ontvangt Club Brugge in een onvervalste topper.

LEES OOK: Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Zal Standard meedoen om de top vier?

Meest recent

Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

12
12
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

53
53
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

358
358
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

331
331
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

133
133
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

481
481
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

70
70
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

11
11
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

446
446
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

401
401
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

97
97
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

56
56
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

94
94
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

274
274
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

126
126
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

125
125
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

314
314
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

160
160
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

607
607
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

619
619
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

534
534
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

276
276
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

473
473
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

390
390

Meer sportnieuws