Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart had het moeilijk en kwam op achterstand, maar wist het tij in de tweede helft alsnog te keren.
Hugo Vetlesen werd de grote man nadat hij inviel voor schlemiel Mamadou Diakhon. De winger kwam als invaller in het veld, maar werd bij de rust alweer naar de kant gehaald. Ivan Leko nam volgens Marc Degryse een groot risico.
LEES OOK: Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”
Gewaagde keuzeVolgens Degryse was de wissel van Diakhon zeker niet vanzelfsprekend. “Eén dag eerder diende Club Brugge diep te gaan om de drie punten te pakken op Sint-Truiden. En dan bedoel ik vooral Ivan Leko. Zijn wissel van Diakhon was gewaagd. Ik begrijp Leko.”
Diakhon zat niet in de match. “Hij dacht aanvankelijk om het profiel van de uitgevallen Forbs te vervangen door een soortgelijk profiel: creativiteit, dribbelvaardigheid. Maar na een kwartier zag Leko dat Diakhon niet de oplossing was. Diakhon verzuimde in het druk zetten.”
Bijna in vuurlinie
Leko had evengoed zichzelf in de voet kunnen schieten. “Met Vetlesen greep hij naar een totaal ander profiel. Als dat ook niet was gelukt, had Leko een groot probleem. Dan had hij én een speler voor de bus gegooid én kwam hij zelf in de vuurlinie terecht.”
Maar volgens Degryse pakte de wissel uitstekend uit. ”Nu scoort Leko punten bij de spelersgroep. Zij weten waar ze aan toe zijn. Wie verzaakt aan de opdrachten, valt af. De lof van Vanaken na de match voor Vetlesen was onrechtstreeks ook lof voor Leko.”
Stephan Calander