Club met voeten op de grond: "Hij zal gemist worden"

door
Club met voeten op de grond:

Dinsdagavond is het weer zover, dan trekt het hoofdtornooi van de Champions League zich op gang. De enige Belgische deelnemer komt een dag later pas in actie. En landskampioen Club Brugge opent zijn Europese campagne meteen met een cruciale wedstrijd.


Blauw-Zwart zit op papier in een aanzienlijk minder zware groep dan vorig seizoen, maar ploegen als FC Porto en Atlético Madrid blijven toch bijzonder lastige tegenstanders. Om een Europees voorjaar af te dwingen zal Club dus vooral punten moeten halen tegen Bayer Leverkusen. Te beginnen aanstaande woensdag op eigen veld. De Duitsers zijn immers dramatisch aan het seizoen begonnen: 4 nederlagen op 5 competitiewedstrijden en een pijnlijke uitschakeling in de DFB Pokal.

In principe liggen er dus voldoende kansen in de thuiswedstrijd, maar analist Peter Vandenbempt moet het enthousiasme toch wat temperen. "Ik heb gekeken naar de match van Leverkusen tegen Freiburg (2-3-nederlaag). Dat is toch de co-leider in Duitsland, maar Leverkusen was veruit de betere ploeg", klonk het bij Radio 1. "Ze hadden meer dan voldoende kansen om te winnen, maar misten te veel en verdedigden niet scherp genoeg op corners. Het is dus toch gewoon een gevaarlijke ploeg met een goede spits en veel snelheid voorin. Clinton Mata zal gemist worden."

ZWARE DRUK
In tegenstelling tot Leverkusen blaak Blauw-Zwart wel van het zelfvertrouwen na vier opeenvolgende zeges. Maar langs de andere krant is de druk ook groot op Carl Hoefkens en zijn manschappen. "Hoefkens heeft nu een selectie met veel mogelijkheden en veel weelde, maar dat betekent ook veel druk om Europees beter te doen dan vorig jaar. En als je in deze poule een rol van betekenis wil spelen, dan is het van moeten en is winnen verplicht tegen Leverkusen. En dat blijft toch een moeilijke opdracht", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Enkel een overwinning tegen Leverkusen is voldoende voor Club ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

37
37
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

54
54
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

95
95
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

96
96
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

71
71
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

211
211
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

325
325
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

76
76
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

510
510
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

266
266
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

104
104
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

119
119
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

395
395
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

330
330
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

801
801
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

300
300
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

296
296
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

286
286
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

43
43
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws