VAR spaart Anderlecht: "Eén optie: rode kaart"

door
VAR spaart Anderlecht:

RSC Anderlecht slaagde er zondagmiddag niet in om aan te knopen met een overwinning in de Jupiler Pro League. Zo moest de recordkampioen op eigen veld vrede nemen met een 2-2-gelijkspel tegen Oud-Heverlee Leuven. Al mocht RSCA blij zijn dat het de wedstrijd voltallig kon uitspelen.


In de slotfase van de partij ontsnapte Noah Sadiki immers aan wat een duidelijke rode kaart leek. In zijn jeugdig enthousiasme begin de 17-jarige immers een zware overtreding. Zo kwam hij er met een gele kaart vanaf nadat hij zijn studs op het scheenbeen van Mathieu Maertens plantte. De verbazing was dan ook groot dat de VAR niet ingreep om scheidsrechter Jonathan Lardot te corrigeren en hem toch rood te laten trekken.

Maertens ging zelf dan ook om uitleg vragen bij de hoofdscheidsrechter. "Ik vroeg het na de match aan de ref. Hij zei dat als het een beweging is van boven naar beneden, het enkel geel is. Goed, dat is zijn beslissing maar het was er toch redelijk op", zei de OHL-aanvoerder voor de camera's van Eleven Sports. Maar die uitleg werd door de analist in het Lotto Park al snel in twijfel getrokken en ook ex-ref Stéphane Breda heeft zijn bedenkingen.

ALTIJD ROOD
Bij RTBF is Breda immers klaar een duidelijk: volgens hem had Sadiki altijd rood moeten krijgen. "Dat heeft mij echt gestoord", trekt de oud-scheidsrechter van leer. "De VAR vond waarschijnlijk dat er te weinig intensiteit was. Maar als je met de zolen van het scheenbeen tot aan de voet raakt, is er voor mij maar één optie: de speler die de fout heeft begaan van het veld sturen."

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Dit soort fouten moet altijd met rood bestraft worden ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

38
38
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

54
54
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

95
95
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

96
96
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

71
71
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

211
211
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

325
325
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

76
76
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

511
511
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

266
266
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

104
104
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

119
119
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

395
395
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

330
330
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

801
801
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

300
300
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

296
296
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

286
286
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

43
43
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws