AA Gent had een tegenvallende week achter de rug met pijnlijke nederlagen tegen Omonia Nicosia en Antwerp FC. Maar donderdagavond konden de Buffalo's met een gepaste reactie komen. Zo won de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht.
Het werd geen hoogstaande wedstrijd in het Lotto Park, maar over een hele wedstrijd gezien was de overwinning van de bezoekers wel terecht. In de eerste helft zag Gent de openingstreffer nog afgekeurd worden wegens nipt buitenspel. Na de pauze konden de Oost-Vlamingen echter wel toeslaan na een strafschop van Hugo Cuypers. En ook in het veldspel waren de Buffalo's over het algemeen de betere ploeg.
En zo slaagde Gent er andermaal in om Anderlecht in bedwang te houden. Al temperde Vanhaezebrouck het enthousiasme achteraf. "Het was weer zo'n typische wedstrijd tussen Anderlecht en Gent. Twee ploegen die aan elkaar gewaagd zijn, weinig echte kansen", klonk het bij Sporza. "We zetten een uitzonderlijke reeks neer tegen Anderlecht, maar het verschil is niet zo groot. Zij hadden in al die jaren net zo goed verschillende keren kunnen winnen. Ik ben niet de man van de hoerastemming bij een overwinning."
PENALTY CORRECT
De bepalende fase was natuurlijk de strafschop. Vanhaezebrouck toonde in de voorbije weken meermaals zijn onvrede over de werking van de VAR. Maar dit keer vond hij de beslissing wél correct. "Het was zeker niet onze beste match vanavond, we leden veel onnodig balverlies. We hadden wel de beste kansen en wat meeval dat we via de VAR die penalty kregen. Het was een penalty, daar was geen discussie over."
LEES OOK: Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL
Kobe K