Anderlecht heeft donderdag zijn missie tot een goed einde te brengen, want het wist zich voor de eerste keer sinds 2018 nog eens te plaatsen voor een Europese groepsfase. Young Boys Bern deed Paars-Wit wel nog bibberen door met 0-1 te komen winnen in het Lotto Park, maar na strafschoppen trok Anderlecht uiteindelijk toch aan het langste eind.
Met zo nog een druk programma in het vooruitzicht tot Nieuwjaar, zal Anderlecht misschien wel nog op zoek gaan naar extra versterking. Het zal in ieder geval niet van plan zijn om nog sterkhouders te laten vertrekken, nadat Sergio Gomez wel verkocht werd aan Manchester City. Dat bleek de voorbije weken ook toen OGC NIce kwam aankloppen voor Francis Amuzu.
De Franse club had zo'n 10 miljoen euro veil voor de flankaanvaller, maar dat bedrag was niet voldoende om Paars-Wit te overtuigen. Het wou zijn jeugdproduct niet laten vertrekken, ook omdat hij onder Felice Mazzu uitgegroeid is tot de vaste man op de linkerflank. Met twee goals en twee assists in acht matchen liet hij zich ook opmerken. Om verdere interesse af te schrikken, wil Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws nu ook het contract van Amuzu openbreken.
2024
De huidige overeenkomst van de 22-jarige flankaanvaller loopt nog tot 2024, maar daar wil Anderlecht dus enkele jaren bijlappen. Dat zal ongetwijfeld ook gepaard gaan met een loonsverhoging. De onderhandelingen zijn in ieder geval al opgestart, het wordt uitkijken wanneer er ook een akkoord uit de bus komt gerold.
LEES OOK: Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"
Jannick Lanckriet