Bewogen hoofdrol Onana bij debuut: Everton pakt 0 op 6

69 stemmen
Bewogen hoofdrol Onana bij debuut: Everton pakt 0 op 6

In de Engelse Premier League heeft het Aston Villa van coach Steven Gerrard zijn eerste zege beet. De Villans trokken zaterdagmiddag aan het langste einde tegen Everton FC: 2-1. Bij de bezoekers mocht Rode Duivel André Onana tijdens de tweede helft zijn grote debuut maken in de Premier League.


Onana rondde eerder deze week zijn gedroomde transfer naar Everton af. De Toffee's betaalden een slordige 40 miljoen euro, bonussen inbegrepen, om de Rode Duivel over te nemen van Lille OSC. Coach Frank Lampard nam hem meteen op in zijn wedstrijdselectie en liet de jonge Duivel in de tweede helft ook minuten maken. Maar ook met Onana tussen de lijnen slaagde Everton er niet in om een nederlaag te voorkomen.

De thuisploeg was in de eerste helft immers op voorsprong gekomen. De onvermijdelijke Danny Ings stond op de goede plaats om de openingstreffer binnen te werken. Iets daarvoor was de 0-1 van Anthony Gordon wel nog terecht afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase leek Emilio Buendia de partij ook definitief op slot te gooien. Dat doelpunt kwam tot stand na balverlies van Onana.

OWN-GOAL
Maar de Rode Duivel zette het foutje zelf recht: via een voorzet van uitgerekend Onana devieerde Lucas Digne de bal in eigen doel en dat tegen zijn ex-club. Verder dan de aansluitingstreffer geraakten de Toffee's niet. En zo begint het seizoen voor Everton, dat vorig jaar al nipt degradatie kon vermijden, met een povere 0 op 6. Aan Onana en co om voor een kentering te gaan zorgen.

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

42
42
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

13
13
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

64
64
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

31
31
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

250
250
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

187
187
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

441
441
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

386
386
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

229
229
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

317
317
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

212
212
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

263
263
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

160
160
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

522
522
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

213
213
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

340
340
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

393
393
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

291
291
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

335
335
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

99
99
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

189
189
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

113
113
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

402
402
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

501
501

Meer sportnieuws