Bewogen hoofdrol Onana bij debuut: Everton pakt 0 op 6

door
Bewogen hoofdrol Onana bij debuut: Everton pakt 0 op 6

In de Engelse Premier League heeft het Aston Villa van coach Steven Gerrard zijn eerste zege beet. De Villans trokken zaterdagmiddag aan het langste einde tegen Everton FC: 2-1. Bij de bezoekers mocht Rode Duivel André Onana tijdens de tweede helft zijn grote debuut maken in de Premier League.


Onana rondde eerder deze week zijn gedroomde transfer naar Everton af. De Toffee's betaalden een slordige 40 miljoen euro, bonussen inbegrepen, om de Rode Duivel over te nemen van Lille OSC. Coach Frank Lampard nam hem meteen op in zijn wedstrijdselectie en liet de jonge Duivel in de tweede helft ook minuten maken. Maar ook met Onana tussen de lijnen slaagde Everton er niet in om een nederlaag te voorkomen.

De thuisploeg was in de eerste helft immers op voorsprong gekomen. De onvermijdelijke Danny Ings stond op de goede plaats om de openingstreffer binnen te werken. Iets daarvoor was de 0-1 van Anthony Gordon wel nog terecht afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase leek Emilio Buendia de partij ook definitief op slot te gooien. Dat doelpunt kwam tot stand na balverlies van Onana.

OWN-GOAL
Maar de Rode Duivel zette het foutje zelf recht: via een voorzet van uitgerekend Onana devieerde Lucas Digne de bal in eigen doel en dat tegen zijn ex-club. Verder dan de aansluitingstreffer geraakten de Toffee's niet. En zo begint het seizoen voor Everton, dat vorig jaar al nipt degradatie kon vermijden, met een povere 0 op 6. Aan Onana en co om voor een kentering te gaan zorgen.

LEES OOK: Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

35
35
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

17
17
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

92
92
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

98
98
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

86
86
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

225
225
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

204
204
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

177
177
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

577
577
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

249
249
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

501
501
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

545
545
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

485
485
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

471
471
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

394
394
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

131
131
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

133
133
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

77
77
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

395
395
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

224
224
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

517
517
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

43
43
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

574
574
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

226
226

Meer sportnieuws