'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

door
'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

RSC Anderlecht gaat zondagmiddag op bezoek bij STVV, maar vooral het daaropvolgende tweeluik is erg belangrijk voor de recordkampioen. In de voorrondes van de Conference League wacht immers een dubbele confrontatie tegen Young Boys Bern. RSCA wil die opdracht absoluut tot een goed einde brengen.


En waar hij zondag mogelijk nog enkele rotaties doorvoert, lijkt coach Felice Mazzu in die belangrijke duels voor zijn 'type-ploeg' te gaan. Die staat inmiddels in grote lijnen vast. Eerder geraakte al bekend dat het trio Hoedt-Debast-Delcroix de vaste basis achterin zal vormen. Op de rechterflank is Amir Murillo nu ook volledig weer inzetbaar, terwijl Francis Amuzu de linkerkant voor zijn rekening neemt. De kans dat de twee wingers blijven, wordt ook met de dag groter.

Op het middenveld zijn Yari Verschaeren, Adrien Trebel en Majeed Ashimeru quasi zeker van hun plaats, met achter hun een aantal jongeren die klaar staan om hun kans te grijpen. En omdat Sebastiano Esposito nog niet volledig zijn draai heeft gevonden, hebben Fabio Silva en Lior Refaelov voorin de beste papieren. Voorlopig lijkt de type-ploeg van Mazzu dus grotendeels vast te staan, al zal doorheen het seizoen wel voldoende geroteerd worden. Toch zijn er zeker twee spelers die zich zorgen moeten maken.

ERVAREN DUO OUT
Volgens SudPresse ziet de situatie er immers niet zo goed uit voor Kristoffer Olsson en Benito Raman. In principe behoren zij nochtans tot de meer ervaren krachten in de selectie. Maar donderdag startten ze allebei in de basis en konden ze allerminst overtuigen. Vooral zou inmiddels al 'definitief verbrand' zijn. Het is dan ook niet uitgesloten dat zowel de Zweedse middenvelder als de Belgische aanvaller deze zomer nog vertrekt.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

3
3
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

9
9
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

17
17
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

154
154
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

27
27
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

60
60
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

40
40
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

23
23
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

319
319
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

267
267
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

104
104
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

27
27
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

176
176
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

111
111
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

70
70
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

190
190
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

435
435
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

425
425
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

722
722
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

386
386
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

99
99
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

125
125
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

259
259

Meer sportnieuws