Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

door
Dartel Racing Genk schiet bijna zichzelf in de voet

Een bijwijlen uiterst sterk Racing Genk heeft na een spektakelstuk nipt de maat genomen van Eupen. De Panda's begonnen zwak in de Cegeka Arena maar rechtten wel nog knap de rug. Een gebrek aan efficiëntie brak het team van Wouter Vrancken nog bijna zuur op.

Racing Genk begon als een wervelwind aan het nieuwe seizoen. Op speeldag één werd ongelukkig (maar met goed voetbal) verloren op Jan Breydel, de week nadien werd andermaal goed gevoetbald en volgde de eerste zege tegen Standard. Coach Vrancken zorgde duidelijk voor een nieuwe wind en behield vandaag het vertrouwen in dezelfde elf namen. Tegenstander Eupen vloerde vorig weekend landskampioen Club Brugge, Storck moest enkel de geschorste Magnée vervangen door Davidson.

Machine uit Genk duwt Panda's volledig plat


Een studieronde kwam er allerminst in de Cegeka Arena, bij de eerste echte aanval werd Paintsil diep gestuurd en hij zorgde met een schot in de verste hoek meteen voor de 1-0. Een wankel Eupen was nergens in de eerste tien minuten en werd even later al op een dubbele achterstand geplaatst: Dessers kapte en schoot prima, Nurudeen redde nog in eerste instantie maar het was andermaal Paintsil die de rebound benutte: 2-0.

De thuisploeg vergat nadien meermaals om zichzelf te belonen en zo bleven de Panda's nog in de wedstrijd. Die gemiste kansen beklaagde Genk zich iets voorbij het halfuur, plots werd Prevljak vrijgespeeld in de zestien meter en de Bosniër maakte er zowaar 2-1 van. Aan de overzijde miste Dessers even later nog eens een huizenhoge kans, het was voorlopig niet de namiddag van de ex-Feyenoord huurling. De spanning die er even terug was, verdween echter niet veel later opnieuw. Deze keer mocht Hrosovsky vrij aanleggen en met een bal die rot was van het effect verraste hij Nurudeen: 3-1, de bezoekende doelman maakte (niet voor het eerst) een belabberde indruk.

Paintsil is de gevierde man met twee vroege doelpunten in een heerlijke eerste helft.

Gebrek aan efficiëntie brengt Eupen in de wedstrijd


Opmerkelijke wissel bij de bezoekers na de pauze: de Spanjaard Moser kwam onder de lat ten nadele van de falende Nurudeen. De nieuwe doelman toonde zich meteen alert bij schoten van Trésor en Dessers, in de beginfase was het opnieuw éénrichtingsverkeer in de Cegeka Arena. Maar andermaal werd de thuisploeg weer pijnlijk afgestraft voor de gemiste kansen, op het uur zorgde Charles-Cook voor de 3-2. Plots geloofde Eupen weer voluit in zijn kansen.

Toch was het nadien opnieuw het team van Vrancken dat de bovenhand nam, zowel El Khannous als Heynen botsten op een ijzersterke Moser. De hoop van de bezoekers werd op vijf minuten van het einde helemaal de kop ingedrukt toen Peeters met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, opnieuw moesten de Panda's met een man minder verder. In het slot van de wedstrijd zorgde Trésor met zijn derde van de competitie uiteindelijk voor de verlossende 4-2, een verdiende zege voor een bij momenten uitstekend voetballend Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (3') Paintsil, 2-0 (9') Paintsil, 2-1 (32') Prevljak, 3-1 (37') Hrosovsky, 3-2 (59') Charles-Cook, 4-2 (90+2') Trésor
Bijzonderheid:
Stef Peeters (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (84').

LEES OOK: CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

Zal Racing Genk dit seizoen meedoen voor de titel?

Meest recent

De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

1
1
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

28
28
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

37
37
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

39
39
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

100
100
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

221
221
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

254
254
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

250
250
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

314
314
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

54
54
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

243
243
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

182
182
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

181
181
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

441
441
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

384
384
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

106
106
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

302
302
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

204
204
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

564
564
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

772
772
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

433
433
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

351
351
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

182
182

Meer sportnieuws