'Mazzu moet drastisch ingrijpen bij Anderlecht'

door
'Mazzu moet drastisch ingrijpen bij Anderlecht'

De aanstelling van Felice Mazzu als nieuwe hoofdcoach heeft RSC Anderlecht tot dusver nog niet het verhoopte succes opgeleverd. In de thuiszege tegen KV Oostende was al te zien dat er nog een pak werk aan de winkel is en dat werd afgelopen weekend bevestigd met een nederlaag op Cercle Brugge. Mogelijk moet de trainer dan ook zijn tactische plan omgooien.


Al tijdens de voorbereiding werd duidelijk dat Mazzu zou vasthouden aan het 3-5-2-systeem dat hem bij Union SG de nodige successen had opgeleverd. Maar de vraag is of dat wel de juiste keuze is voor deze selectie. In een analyse bij Het Laatste Nieuws plaatst ex-speler Walter Baseggio immers zijn bedenkingen bij de huidige flankspelers. Die zijn volgens hem niet helemaal geschikt voor het Mazzu-systeem.

Op rechts heeft nieuwkomer Ishaq Abdulrazak de nodige problemen om zich aan te passen. Michael Murillo zou een oplossing kunnen bieden, maar hij was tot dusver geschorst en vertrek mogelijk nog voor het sluiten van de zomermercato. Op de linkerflank lijkt Sergio Gomez dan weer geschikt voor deze speelwijze, maar hij is nog steeds niet hersteld van zijn blessure. En zijn vervanger Francis Amuzu wisselt te vaak goede met minder goede zaken af.

ANDER SYSTEEM
Baseggio sluit dan ook niet uit dat Mazzu op korte termijn teruggrijpt naar een ander systeem. "Ik denk eerder aan een 4-3-3 of 4-4-1-1 voor Anderlecht. Zo is er meer evenwicht in elke linie en speelt Felice beter in op de kwaliteiten van zijn kern. Misschien denkt Felice er binnenkort ook wel zo over. Hij is intelligent genoeg en heeft meer tactische ideeën dan enkel die 3-5-2", aldus Baseggio bij Het Laatste NIeuws.

LEES OOK: 'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Mazzu moet een ander systeem hanteren ...

Meest recent

Van Bommel hakt knoop door over Nederlands aanbod

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afzwaaide bij Antwerp, waar hij ...

4
4
Bij Cercle verguisde Vromant vindt straffe uitdaging

Bij Cercle Brugge gooiden ze het deze zomer over een volledig nieuwe boeg. Na een rampzalig seizoen ...

27
27
Nieuwe domper bij Duivels: speler haakt af voor Kazachstan

Veel tijd om na te genieten van de ruime zege in Liechtenstein hebben de Rode Duivels niet, want ze ...

119
119
'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Anderlecht incasseert de laatste tijd de ene na de andere mokerslag. De Europese uitschakeling tegen ...

462
462
Van der Vaart en dochter Johan Derksen delen groot nieuws

Rafael Van der Vaart stond met flair in Bernabéu, viel op in Hamburg, werd verguisd én ...

19
19
Vermeeren in vrije val: pijnlijke oorzaak duikt op

Arthur Vermeeren maakte deze zomer nog maar eens een transfer. De 20-jarige middenvelder verruilde ...

125
125
OHL heeft volgende transferdeal met Union beet

Bij Union is het nog een onverwacht druk einde van de mercato geworden. De landskampioen zag toch ...

34
34
‘Deadlinebom: Anderlecht wil nog gigantische transfer forceren‘

Bij Anderlecht ging alle aandacht vrijdag uit naar de officiële bevestiging van het vertrek van ...

671
671
Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

544
544
Tranen bij Van der Gijp: hartverscheurende onthulling zoon

Tijdens een bijzondere uitzending van Vandaag Inside, waar deze week extra aandacht wordt besteed ...

28
28
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

145
145
Lommel SK pakt uit, Patro verrast met transfer

Lommel SK en Patro Eisden gaan dit seizoen volop voor promotie. De twee Limburgse tweedeklassers ...

120
120
Enorme vrees bij Duivels: "Groot probleem voor Garcia"

België won overtuigend van Liechtenstein. Op het einde van de wedstijd stond er 0-6 op het ...

164
164
Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

648
648
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

782
782
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

255
255
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

359
359
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

848
848
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

681
681
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

54
54
Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

Union SG kreeg ook deze zomermercato weer te maken met een metamorfose. Verschillende spelers ...

100
100
Anderlecht-fans reageren massaal op aftocht Vandenhaute

Zoals verwacht mag Wouter Vandenhaute zich voortaan niet langer voorzitter van RSC Anderlecht ...

522
522
Witte rook: Anderlecht velt verdict over Vandenhaute

Hoogspanning bij RSC Anderlecht, waar in een bijzondere Raad van Bestuur vrijdag werd beslist over ...

630
630
'Van afgang bij Duivels naar topjob: Tedesco verrast'

De passage van Domenico Tedesco bij Belgische nationale ploeg was een ramp en de oefenmeester zit ...

140
140
‘Beerschot zit niet stil: volgende knaltransfer’

Beerschot was afgelopen seizoen het zwakke broertje van de Jupiler Pro League. De Antwerpse club ...

313
313

Meer sportnieuws