Referee Department reageert op rode kaart Anderlecht

door
Referee Department reageert op rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn Europese campagne tegen het Estse Paide Linnameeskond. Maar de generale repetitie op dat duel was allesbehalve geslaagd. Tijdens de tweede speeldag van de Jupiler Pro League liep de ploeg van coach Felice Mazzu immers een nederlaag op tegen Cercle Brugge.


Het vernieuwde Paars-Wit staat dus duidelijk niet op punt. De Brusselaars speelden op Jan Breydel een vrij povere wedstrijd en kwamen in de eerste helft meermaals met de schrik weg. De tweede periode was weliswaar beter voor Anderlecht, maar na een doelpunt van Louis Torres ging de recordkampioen alsnog kopje onder. Een pijnlijke nederlaag, al zaten de omstandigheden ook niet bepaald mee.

Zo moest RSCA het merendeel van de wedstrijd met een mannetje minder afwerken. Nieuwkomer Ishaq Abdulrazak pakte in de eerste helft immers al een rode kaart. De Nigeriaanse winger deelde immers een por uit aan zijn tegenstander en werd naar de kleedkamers gestuurd. De fase deed vervolgens heel wat stof opwaaien omdat het contact slechts zeer licht was.

CORRECTE BESLISSING
Maar inmiddels heeft het Professional Referee Department de fase ook onder de loep genomen en daar bevestigt men dat de wedstrijdleiding wel degelijk correct handelde. "Bij de fase geeft Anderlecht-speler Ishaq Abdulrazak een elleboogstoot op het lichaam van Cercle-speler Leonardo Da Silva Lopez", klinkt het. "Het Professional Refereeing Department steunt de VAR-interventie en de eindbeslissing van de scheidsrechter." Er werd echter ook geopperd dat de vrije trap die deze fase inleidde, niet correct was gefloten. Daarvoor laat de scheidsrechtersvereniging zich evenwel niet uit.

LEES OOK: Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Vindt u dat Abdulrazak een extra schorsing moet krijgen?

Meest recent

Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

90
90
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

21
21
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

40
40
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

180
180
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

106
106
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

115
115
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

201
201
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

66
66
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

175
175
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

23
23
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

210
210
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

314
314
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

74
74
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

219
219
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

214
214
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

181
181
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

352
352
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

113
113
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

286
286
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

114
114
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

172
172
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

39
39
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

113
113
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

66
66

Meer sportnieuws