Referee Department reageert op rode kaart Anderlecht

door
Referee Department reageert op rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn Europese campagne tegen het Estse Paide Linnameeskond. Maar de generale repetitie op dat duel was allesbehalve geslaagd. Tijdens de tweede speeldag van de Jupiler Pro League liep de ploeg van coach Felice Mazzu immers een nederlaag op tegen Cercle Brugge.


Het vernieuwde Paars-Wit staat dus duidelijk niet op punt. De Brusselaars speelden op Jan Breydel een vrij povere wedstrijd en kwamen in de eerste helft meermaals met de schrik weg. De tweede periode was weliswaar beter voor Anderlecht, maar na een doelpunt van Louis Torres ging de recordkampioen alsnog kopje onder. Een pijnlijke nederlaag, al zaten de omstandigheden ook niet bepaald mee.

Zo moest RSCA het merendeel van de wedstrijd met een mannetje minder afwerken. Nieuwkomer Ishaq Abdulrazak pakte in de eerste helft immers al een rode kaart. De Nigeriaanse winger deelde immers een por uit aan zijn tegenstander en werd naar de kleedkamers gestuurd. De fase deed vervolgens heel wat stof opwaaien omdat het contact slechts zeer licht was.

CORRECTE BESLISSING
Maar inmiddels heeft het Professional Referee Department de fase ook onder de loep genomen en daar bevestigt men dat de wedstrijdleiding wel degelijk correct handelde. "Bij de fase geeft Anderlecht-speler Ishaq Abdulrazak een elleboogstoot op het lichaam van Cercle-speler Leonardo Da Silva Lopez", klinkt het. "Het Professional Refereeing Department steunt de VAR-interventie en de eindbeslissing van de scheidsrechter." Er werd echter ook geopperd dat de vrije trap die deze fase inleidde, niet correct was gefloten. Daarvoor laat de scheidsrechtersvereniging zich evenwel niet uit.

LEES OOK: 'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

🔥 Wat iedereen nu leest

Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen
Noa Lang nu al in miserie:
Noa Lang nu al in miserie: "Verdampt naast De Bruyne"

Vindt u dat Abdulrazak een extra schorsing moet krijgen?

Meest recent

'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

5
5
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

23
23
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

96
96
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

69
69
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

117
117
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

257
257
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

37
37
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

640
640
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

208
208
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

281
281
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

746
746
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

155
155
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

90
90
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

833
833
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

333
333
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

510
510
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

486
486
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

263
263
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

869
869
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

479
479
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

403
403
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

1162
1162
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

2937
2937
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

246
246

Meer sportnieuws