Referee Department reageert op rode kaart Anderlecht

door
Referee Department reageert op rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn Europese campagne tegen het Estse Paide Linnameeskond. Maar de generale repetitie op dat duel was allesbehalve geslaagd. Tijdens de tweede speeldag van de Jupiler Pro League liep de ploeg van coach Felice Mazzu immers een nederlaag op tegen Cercle Brugge.


Het vernieuwde Paars-Wit staat dus duidelijk niet op punt. De Brusselaars speelden op Jan Breydel een vrij povere wedstrijd en kwamen in de eerste helft meermaals met de schrik weg. De tweede periode was weliswaar beter voor Anderlecht, maar na een doelpunt van Louis Torres ging de recordkampioen alsnog kopje onder. Een pijnlijke nederlaag, al zaten de omstandigheden ook niet bepaald mee.

Zo moest RSCA het merendeel van de wedstrijd met een mannetje minder afwerken. Nieuwkomer Ishaq Abdulrazak pakte in de eerste helft immers al een rode kaart. De Nigeriaanse winger deelde immers een por uit aan zijn tegenstander en werd naar de kleedkamers gestuurd. De fase deed vervolgens heel wat stof opwaaien omdat het contact slechts zeer licht was.

CORRECTE BESLISSING
Maar inmiddels heeft het Professional Referee Department de fase ook onder de loep genomen en daar bevestigt men dat de wedstrijdleiding wel degelijk correct handelde. "Bij de fase geeft Anderlecht-speler Ishaq Abdulrazak een elleboogstoot op het lichaam van Cercle-speler Leonardo Da Silva Lopez", klinkt het. "Het Professional Refereeing Department steunt de VAR-interventie en de eindbeslissing van de scheidsrechter." Er werd echter ook geopperd dat de vrije trap die deze fase inleidde, niet correct was gefloten. Daarvoor laat de scheidsrechtersvereniging zich evenwel niet uit.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Vindt u dat Abdulrazak een extra schorsing moet krijgen?

Meest recent

Net op tijd: enorme opsteker Garcia en Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

7
7
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

21
21
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

16
16
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

16
16
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

21
21
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

65
65
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

209
209
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

120
120
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

117
117
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

197
197
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

203
203
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

464
464
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

522
522
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

123
123
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

69
69
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

226
226
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

302
302
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

460
460
Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

89
89
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

689
689
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

279
279
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

66
66
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

778
778
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

244
244

Meer sportnieuws