Pijnlijke breuk tussen Dessers en Genk

door
Pijnlijke breuk tussen Dessers en Genk

Cyriel Dessers werd vorig seizoen een cultheld bij Feyenoord en hij kroonde zich tot topschutter van de Conference League. De Rotterdammers overwogen om de aankoopoptie van 4 miljoen euro te lichten, maar toch keerde hij deze zomer terug naar KRC Genk. Al is het nog maar de vraag voor hoe lang precies. De 27-jarige heeft niets te winnen in Limburg en hij aast nog steeds op een transfer.


ANDERE STATUS

Door zijn ijzersterk seizoen op huurbasis bij Feyenoord kreeg KRC Genk een spits vol vertrouwen en overtuiging terug. “Het is zo dat mijn status nu anders is dan ik toen ik een jaar geleden vertrokken ben”, zei Cyriel Dessers zelf in Het Laatste Nieuws. In België kijkt men inderdaad anders tegenover de 27-jarige spits. Cultheld en goaltjesdief bij Feyenoord. Allereerste topschutter van de Europe Conference League. Zijn reputatie en aanzien nemen in Rotterdam enorme proporties aan.

Alleen was Feyenoord niet bereid om 4 miljoen euro op te hoesten om Cyriel Dessers definitief over te nemen. Ook andere clubs kwamen niet met een concrete aanbieding over de brug, waardoor de drievoudige Nigeriaanse international naar KRC Genk moest terugkeren. Niet met tegenzin. Maar wel met een dubbel gevoel. Hoe je het ook draait of keert, na zijn exceptioneel seizoen bij Feyenoord is een rentree naar Genk een stap terug.



Bovendien lag Cyriel Dessers in Limburg in het verleden ook vaak onder vuur door zijn beperkte efficiëntie en dito doelgerichtheid in de box. En hij zal in België altijd afgemeten worden aan zijn superseizoen bij Feyenoord. Vorig weekend was het bijvoorbeeld al van dat. Dessers speelde een erg goede wedstrijd tegen Club Brugge, waarin hij Brandon Mechele een nachtmerrie bezorgde en zelf veel kansen afdwong. Hij scoorde ook één doelpunt, maar dat moesten er altijd meer geweest zijn.

DE MISSERS VAN DESSERS

“Ik had voordien twijfels over hem omdat hij twee jaar geleden niet geslaagd was bij Genk. Die mening moet ik nu toch gedeeltelijk bijstellen, want Dessers speelde echt wel goed. Alleen heb ik naar de toekomst toe nog twijfels over zijn efficiëntie”, vatte René Vandereycken het perfect samen in Het Nieuwsblad. Dessers miste drie grote kansen tegen Simon Mignolet, die ook wel voortreffelijk stond te keepen. De 27-jarige spits scoorde weliswaar een knap doelpunt, maar vooral zijn grote missers blijven na de wedstrijd bij.

“Dat is pijnlijk, want terwijl Dessers veel meer individuele acties heeft gedaan dan de aanvallers van Club Brugge, sprongen ze daar veel beter om met de doel­kansen”, stelde René Vandereycken. Hoewel de spits van KRC Genk een erg sterke wedstrijd speelde, viel zijn mindere efficiëntie voor het doel opnieuw op. En dat was ook zo twee jaar geleden. Dessers zegt zelf dat zijn status nu anders is in vergelijking met een jaar geleden, dus zullen zijn werkpunten óók diepgaander en uitvoerig belicht worden.



“Ik kon nog twee keer op Mignolet af gaan. Zijn eerste tussenkomst was uitstekend, bij mijn tweede poging bleef de bal door het droge gras onder mij steken. Daardoor kon Mata nog ingrijpen. Jammer, maar dat is voetbal”, gaf Cyriel Dessers als uitleg. Op basis van de expected goals presteerde hij 27% onder de verwachtingen en daarmee was hij één van de minst efficiënte scorende spitsen in de Jupiler Pro League vorig weekend. Enkel Erdon Daci (KVC Westerlo) deed nog slechter met -55%.

WEG BIJ GENK?

We benadrukken dat Cyriel Dessers echt wel een goede wedstrijd speelde tegen Club Brugge, maar een spits wordt altijd afgerekend op zijn doelpunten. En zeker de topschutter van de Europa Conference League van vorig seizoen. Met zijn veranderde status wordt zijn standaard bijgevolg ook hoger gelegd, en daarom heeft Dessers weinig te winnen en alles te verliezen bij Genk. De spits staat zelf niet weigerachtig tegenover een transfer, zo liet hij zelf verstaan in Het Laatste Nieuws. “Ik weet niet of Feyenoord nog een optie is. Dat zullen jullie daar moeten vragen. Cremonese geen grote club? Maar de Serie A is wel een topcompetitie en daar droom ik van.”

JOUW MENING TELT:
Moet Genk Dessers verkopen?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

19
19
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

11
11
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

24
24
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

71
71
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

140
140
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

567
567
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

86
86
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

368
368
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

84
84
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1123
1123
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

662
662
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

470
470
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1643
1643
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

707
707
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

627
627
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

504
504
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

215
215
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

566
566
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

199
199
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

416
416
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws