Hoefkens meteen in bovenste schuif bij Mannaert

door
Hoefkens meteen in bovenste schuif bij Mannaert

In zijn eerste officiële wedstrijd als hoofdcoach van Club Brugge slaagde Carl Hoefkens erin om meteen de Supercup te winnen. Met die eerste prijs van het seizoen scoorde hij punten bij Vincent Mannaert, maar ook door de verrassende rehabilitatie van Owen Otasowie. De 21-jarige Amerikaan blonk uit als linker centrale verdediger, waarin hij zich onderscheidde met zijn passing en power.


DE VERRASSING VAN HOEFKENS

Op 9 juli gaf Carl Hoefkens een kennismakingsinterview als hoofdcoach van Club Brugge aan de aanwezige leden van de geschreven pers. Het Nieuwsblad vroeg hem op de man af of iemand als Owen Otasowie echt van nul begint onder de nieuwe coach. “Ja”, antwoordde Hoefkens resoluut op die vraag. “Als hij welkom is en mag meetrainen, is het mijn absolute plicht om alles uit het verleden te vergeten. Anders is dat geen nieuwe kans.” In datzelfde interview bevestigde de T1 van Club Brugge dat hij tevreden was over Otasowie’s gedrag op training.



Owen Otasowie kreeg in de voorbereiding vaak zijn kans van Carl Hoefkens, hij stelde de 21-jarige doorgaans op als linker centrale verdediger, al verwachtte niemand dat de Amerikaan ook effectief in de basiself zou starten in de Supercup tegen AA Gent. Maar dat gebeurde dus wel. Otasowie startte dus écht van nul bij Hoefkens. “Ik ben wel erg blij dat Owen terug is en fit is. Het is een extra speler die we niet meer hadden verwacht”, zei Simon Mignolet enkele dagen voor de Supercup.

PERSONA NON GRATA

De doelman van Club Brugge verwees daarmee naar de maandenlange afwezigheid van Owen Otasowie vorig seizoen. Door de combinatie van matige prestaties bij Club Brugge en Club NXT, alsook door privé-problemen, kreeg de Amerikaan een break om zijn mentaal evenwicht terug te vinden. Maar die rustpoos vertaalde zich echter niet in speelkansen voor het eerste elftal. Sterker nog, in februari gaf Club hem zelfs vrij om een nieuwe club te zoeken en te onderhandelen met geïnteresseerde teams in de Verenigde Staten, waar de transfermarkt nog open was tot begin mei. Op die manier probeerde Club Brugge nog om een flink deel van hun investering van 4 miljoen te recupereren. De balans van Otasowie was vorig seizoen dan ook ronduit dramatisch met amper 3 wedstrijdselecties en 0 speelminuten.

KNALLEN IN DE SUPERCUP

Het was dus een verrassing van formaat dat Carl Hoefkens bereid was om Owen Otasowie een nieuwe kans te geven in de seizoensvoorbereiding. “Het mijn absolute plicht om alles uit het verleden te vergeten”, zoals de nieuwe coach van Club Brugge tijdens de oefencampagne zei. Hoefkens stelde de Amerikaan zelfs op in de Supercup tegen AA Gent, de eerste officiële wedstrijd van het seizoen. En hoewel de keuze om Otasowie te laten starten in de Supercup tegen AA Gent erg veel risico inhield, gelet op zijn bedenkelijke historiek bij de club, pakte deze gewaagde zet toch uitstekend uit.

Owen Otasowie speelde vorig weekend als linker centrale verdediger in de driemansdefensie van Club Brugge. We wisten al dat de Amerikaan een erg veelzijdige speler was, bij Wolverhampton Wanderers speelde hij namelijk als nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen, maar dat de 21-jarige ook uitstekend uit de voeten kan als linker centrale verdediger, was toch een nieuwe verrassing. Maar grootste verrassing was echter dat Otasowie meteen een dijk van een wedstrijd speelde tegen AA Gent.



Zo won de Amerikaan maar liefst 86% van zijn totale acties, een waanzinnig gemiddelde waarmee hij op dat vlak de best presterende speler was bij Club Brugge én AA Gent. Dat koppelde hij tevens aan een indrukwekkend zuivere passing van 96%, een accuraatheid waarmee hij óók de primus was bij Club Brugge én AA Gent, en daarnaast won hij tevens ál zijn defensieve duels. Otasowie gaf in de Supercup duidelijk zijn visitekaartje af en daarmee lost hij - met een jaartje vertraging weliswaar - de hoge gestelde verwachtingen in.

PASSING EN POWER

In Engeland omschreef men Owen Otasowie bijvoorbeeld als een type-voetballer zoals Paul Pogba, omdat hij power aan techniek koppelt. “Hij is goed met de bal aan de voet. En ook zo krachtig”, zei Conor Coady, ex-ploegmaat van Otasowie bij Wolverhampton. Die gouden combinatie etaleerde Otasowie duidelijk in zijn eerste match onder Carl Hoefkens en dat zal Vincent Mannaert ongetwijfeld plezieren.



De manager van Club Brugge betaalde vorige zomer maar liefst 4 miljoen euro voor Otasowie en in West-Vlaanderen was men in vorige winter nog bereid om de Amerikaan met een flink verlies te verkopen. Onder Hoefkens zet Otasowie de sportieve rehabilitatie Otasowie dus in, waardoor Mannaert stilletjes aan terug mag hopen op een return on investment.

LEES OOK: Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Zal Otasowie (eindelijk) slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

37
37
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

16
16
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

38
38
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

80
80
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

37
37
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

196
196
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

334
334
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

941
941
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

248
248
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

146
146
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

110
110
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

117
117
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

124
124
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

199
199
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

260
260
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

208
208
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

238
238
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

197
197
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

191
191
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

521
521
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

611
611
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

114
114
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

322
322
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

107
107
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

198
198

Meer sportnieuws