Fabio Silva laat meteen van zich spreken bij Anderlecht

door
Fabio Silva laat meteen van zich spreken bij Anderlecht

Enkele dagen voor de competitieopener tegen KV Oostende heeft RSC Anderlecht zich opnieuw laten gelden op de transfermarkt. Zo werd dinsdag de komst van Fabio Silva afgerond. De Portugese aanvaller wordt een jaartje gehuurd van Wolverhampton Wanderers en liet zich meteen gelden op training.


Op papier haalde RSCA met Silva één van de grootste talenten van Europa in huis. De aanvaller brak destijds al op jonge leeftijd door bij FC Porto. Om de vele concurrentie te snel af te zijn besloot Wolverhampton om liefst 40 miljoen euro voor zijn komst neer te tellen. Maar die stap bleek uiteindelijk nog wat te vroeg te komen. In Engeland kon Silva zijn draai niet meteen vinden en dreigde hij volledig op een zijspoor terecht te komen.

Om zijn ontwikkeling te vrijwaren werd dan ook naar een oplossing in de vorm van een huurbeurt gezocht. En die kans liet Anderlecht niet liggen. Een aankoopoptie werd weliswaar niet opgenomen. Maar de Portugees moet in staat zijn om Paars-Wit op korte termijn het nodige plezier op te leveren. Tijdens zijn eerste training liet hij alvast van zich spreken. Zo maakte Silva indruk met een fraaie omhaal. De beelden werden door RSCA gretig gedeeld via de sociale media-kanalen.

BASISPLAATS?
Gezien de aanvaller al meteen volop meedoet op training, lijkt er van een fysieke achterstand weinig sprake. Indien het papierwerk tijdig in orde geraakt, zou hij komend weekend al meteen in de selectie kunnen zitten. En op termijn komt hij ook in aanmerking voor een vaste basisplaats. Coach Felice Mazzu zal hem wellicht uitspelen als beweeglijke aanvaller in de rug van Sebastiano Esposito. Al heerst op die positie wel de nodige concurrentie. Op de eerste plaats van Benito Raman, maar ook spelers als Lior Refaelov, Yari Verschaeren en Mario Stroeykens kunnen in deze rol uit de voeten.

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

De Mil moet puzzelen: AA Gent mist twee sterkhouders

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

19
19
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

81
81
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

384
384
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

137
137
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

104
104
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

272
272
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

38
38
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

226
226
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

84
84
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

272
272
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

92
92
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

525
525
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

42
42
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

88
88
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

186
186
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

680
680
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

360
360
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

293
293
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1471
1471
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

561
561
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

155
155
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

644
644
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

349
349

Meer sportnieuws