Ex-Rode Duivel: "Ik sprak met Standard en AA Gent"

door
Ex-Rode Duivel:

Standard en AA Gent openen vrijdag de Jupiler Pro League. De twee topclubs staan voor een seizoen waarin ze in de competitie beter moeten presteren dan vorig seizoen. Beiden probeerden de afgelopen weken een ervaren ex-Rode Duivel aan te trekken.


Christophe Lepoint kon bij de beloftenploegen van Standard en AA Gent aan de slag. Beide clubs probeerden hem als ervaren speler vast te leggen, dat verklapt hij aan La Capitale. "Op het einde van het vorige seizoen werd het eerste contact gelegd met AA Gent. Ik moest eigenlijk de ervaren pion worden bij de U23. Ik ging naar Gent, ik slaagde voor de medische keuringen en alles leek in orde. Toen belde Standard me. Ik antwoordde niet meteen omdat ik naar een bruiloft in Frankrijk ging. Ik wilde mezelf wat tijd geven om na te denken", zei hij.

JPL

Plots kwam Seraing op de proppen. Hij mocht er meetrainen en kreeg er een contract aangeboden. De mogelijkheid om op zijn 37ste weer in de Jupiler Pro League te spelen kon hij niet laten liggen. Hij nam meteen contact op met Standard en AA Gent, waar ze begrip toonden voor zijn keuze. Lepoint, die twee keer Rode Duivel was, kende al een mooie carrière. Hij speelde voor 1860 München, Willem II, Gençlerbirligi, Tubeke, Moeskroen, AA Gent, Waasland-Beveren, KV Kortrijk, Charlton, Zulte Waregem en Moeskroen.

Standard haalde na de 'njet' van Lepoint Frederic Duplus als ervaren speler voor de beloften. Bij AA Gent zoeken ze naar een andere piste.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Maakte hij de goede keuze?

Meest recent

'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

8
8
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

119
119
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

34
34
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

101
101
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

169
169
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

337
337
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

357
357
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

35
35
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

93
93
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

244
244
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

45
45
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

99
99
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

82
82
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

224
224
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

296
296
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1122
1122
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

61
61
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

672
672
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

396
396
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

165
165
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

163
163
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

989
989
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

718
718

Meer sportnieuws