Mazzu kiest meteen voor grote wijziging bij Anderlecht

327 stemmen
Mazzu kiest meteen voor grote wijziging bij Anderlecht

De voorbereiding op het seizoen 2022/23 is voor alle eersteklassers inmiddels helemaal onderweg, want binnen vier weken staat de eerste speeldag van de Jupiler Pro League alweer op het programma. Ook bij Anderlecht doen ze zaterdag een eerste keer weer matchritme op, want ze nemen het in hun eerste oefenwedstrijd op tegen STVV.


Voor Felice Mazzu is het voor die wedstrijd nog puzzelen, want hij kan nog steeds niet rekenen op een volledige kern. De internationals ontbreken nog, de papieren van aanwinsten Abdulrazak en Angulo zijn nog niet in orde en daarnaast zijn Trebel, Stroeykens, Lissens en Gomez niet fit. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de nieuwe coach in zijn eerste basiself vooral veel jongeren kansen geeft.

Maar Mazzu kiest wel meteen voor een grote wijziging. Zoals verwacht gooit hij de 4-4-2 die Vincent Kompany vorig seizoen hanteerde overboord. Hij kiest in de plaats daarvan voor een 3-5-2. Debast, Hoedt en belofte Lapage - kleinzoon van Paul Van Himst - vormen daarbij het defensieve trio.

VEEL OFFENSIEF GEWELD
In de linies daarvoor kiest Mazzu voor heel wat offensief ingestelde profielen en dus is het daar niet helemaal duidelijk wie precies waar zal spelen. Sadiki is in principe de enige verdedigende speler, terwijl de jonge Stassin sowieso in de spits zal spelen. Met Amuzu, Refaelov, El Hadj, Verschaeren en Agyei - nog zo'n jonge belofte - kan in principe wel geschoven worden.


LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Goede keuze van Mazzu?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

152
152
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

34
34
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

170
170
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

264
264
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

326
326
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

197
197
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

259
259
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

150
150
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

143
143
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

294
294
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

284
284
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

118
118
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

93
93
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

605
605
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

208
208
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

549
549
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

188
188
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

102
102
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

161
161
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

95
95
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

344
344
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

261
261

Meer sportnieuws