Overmars begaat gruwelijke flater bij Antwerp

door
Overmars begaat gruwelijke flater bij Antwerp

Eindelijk. Manuel Benson staat al sinds 2019 onder contract bij Antwerp FC, maar pas vorig seizoen maakte hij de hoge verwachtingen ook effectief waar. Desondanks is The Great Old niet bereid om zijn huidig contract - dat eind volgend seizoen afloopt - te verlengen. Is Marc Overmars op weg naar zijn eerste blunder als technisch directeur van Antwerp?


BEPALEND BIJ ANTWERP

Manuel Benson was vorige seizoen een groot lichtpunt bij The Great Old. En dat mocht ook wel. In 2019 was hij met een transfersom van 3 miljoen euro de duurste Antwerpse aankoop ooit, maar op Deurne Noord hebben ze twee jaar moeten wachten vooraleer Benson dat stevig prijskaartje helemaal kon rechtvaardigen. Die uitstekende prestaties bezorgen Benson alvast de nodige buitenlandse belangstelling. Zo meldde onze redactie eerder al dat AS Monaco en Ajax hem kwamen scouten.

En sinds deze week voegen ook Olympique Marseille, Olympique Lyon en Schalke 04 zich bij de lijst van geïnteresseerden in Manuel Benson. Marc Overmars staat aldus voor een uitdagend dossier, waarin hij de afweging zal moeten maken om Benson enerzijds een nieuw en verbeterd contract voor te schotelen. Op die manier zal zijn huidige marktwaarde en aankoopprijs van 3 miljoen euro snel de hoogte inschieten. Op basis van zijn sportieve prestaties zou die keuze alvast een ‘no-brainer’ moeten zijn.



Anderzijds kan Marc Overmars zijn zakeninstinct en commerciële skills aanwenden om in de komende zomermercato (hopelijk) stevig te kunnen cashen voor Manuel Benson, en volgens de laatste berichten lijkt het dossier ook deze richting uit te gaan. Maar deze piste houdt echter heel wat risico in. Vooreerst was Benson vorig seizoen namelijk één van de dragende spelers bij Antwerp FC. Tijdens een zes weken lange afwezigheid door een verdraaide knie werd hij bijvoorbeeld danig gemist in de ploeg. Toevallig of niet, maar verloor Antwerp in die periode maar liefst drie van de zes gespeelde competitiematchen.

MIX TUSSEN ROBBEN EN MESSI

Manuel Benson sprong vorig seizoen in het oog door zijn flitsende dribbels, beslissende acties en verschroeiende acceleraties. Door zijn indrukwekkende prestaties kreeg hij dan ook enorm veel lof van verschillende analisten en waarnemers. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist in het voetbalpraatprogramma.

In een latere aflevering van Extra Time kwam Filip Joos nogmaals terug op het onderwerp Manuel Benson. De analist en commentator stelde dat Antwerp gewoon nood heeft aan Benson omdat hij iets extra brengt in de ploeg. “Of hij een ploeg kampioen kan maken? Dat zeg ik niet, maar hij zou wel vlot meedraaien in een kampioenenploeg. Of hij bij Club Brugge in de basis zou staan? Dat durf ik niet zeggen, maar bij Anderlecht zou Benson wel in de basis staan”, zei Joos.



Manuel Benson maakte ook indruk op zijn ploegmaats en niet in het minst bij Michel-Ange Balikwisha. Die speelde zelf een wisselvallig seizoen maar hij had wel lovende woorden klaar voor Benson op de officiële website van Antwerp FC. “‘Benny’ is een mix tussen Robben en Messi. Zo’n magische linksvoetige. Mooi om te zien. We hebben een beetje dezelfde manier van voetballen. We gaan beiden graag op zoek naar de combinatie”, vertelde Balikwisha.

DE BLUNDER VAN OVERMARS

Op basis van zijn prestaties en meerwaarde vorig seizoen zou een nieuw en verbeterd contract voor Manuel Benson dus zeker gerechtvaardigd zijn. Zélfs indien Marc Overmars hem te gelde wil maken in de zomermercato. Met een nieuw langdurig contract aan verbeterde financiële voorwaarden - in combinatie met zijn recente sterke sportieve prestaties - zou de marktwaarde van Benson flink de hoogte inschieten. En op die manier zou Overmars ook een veel hogere vraagprijs kunnen hanteren.

Maar dat scenario behoort dus verrassend genoeg helemaal niet tot de opties voor Marc Overmars. Eén maand geleden berichtte Het Nieuwsblad namelijk dat Antwerp FC nog geen enkel contractvoorstel had gedaan aan Manuel Benson. De krant wist zelfs dat Benson de laatste maanden niets meer hoorde van de club en dat hij daarom niet bereid is om volgend seizoen nog bij de club te blijven. Dat is een redenering die wij wel kunnen volgen, gelet op zijn grote importantie vorig seizoen.



Manuel Benson was namelijk de dribbelkoning bij Antwerp FC, en in de Jupiler Pro League ondernam enkel Konan N’Dri (KAS Eupen) nog regelmatiger een dribbel dan hem. De 25-jarige was tevens de speler die de meeste kansen creëerde bij de club en samen met Koji Miyoshi de meeste sleutelpasses verstuurde. Maar door Benson straks te verkopen met nog maar één resterend jaar in zijn contract, waardoor zijn marktwaarde maximaal beperkt blijft tot 3 miljoen euro, verliest Antwerp sowieso een bepalende basisspeler én ook potentiële extra miljoenen op de transfersom.

Antwerp moet Benson

Meest recent

Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

24
24
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

9
9
'De Bruyne stomverbaasd na Napoli’s transferstunt'

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

47
47
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

49
49
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

30
30
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

199
199
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

91
91
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

86
86
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

497
497
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

64
64
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

76
76
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

136
136
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

55
55
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

41
41
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

105
105
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

123
123
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

47
47
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

376
376
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

661
661
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

176
176
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

203
203
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

314
314
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

458
458

Meer sportnieuws