Overmars begaat gruwelijke flater bij Antwerp

door
Overmars begaat gruwelijke flater bij Antwerp

Eindelijk. Manuel Benson staat al sinds 2019 onder contract bij Antwerp FC, maar pas vorig seizoen maakte hij de hoge verwachtingen ook effectief waar. Desondanks is The Great Old niet bereid om zijn huidig contract - dat eind volgend seizoen afloopt - te verlengen. Is Marc Overmars op weg naar zijn eerste blunder als technisch directeur van Antwerp?


BEPALEND BIJ ANTWERP

Manuel Benson was vorige seizoen een groot lichtpunt bij The Great Old. En dat mocht ook wel. In 2019 was hij met een transfersom van 3 miljoen euro de duurste Antwerpse aankoop ooit, maar op Deurne Noord hebben ze twee jaar moeten wachten vooraleer Benson dat stevig prijskaartje helemaal kon rechtvaardigen. Die uitstekende prestaties bezorgen Benson alvast de nodige buitenlandse belangstelling. Zo meldde onze redactie eerder al dat AS Monaco en Ajax hem kwamen scouten.

En sinds deze week voegen ook Olympique Marseille, Olympique Lyon en Schalke 04 zich bij de lijst van geïnteresseerden in Manuel Benson. Marc Overmars staat aldus voor een uitdagend dossier, waarin hij de afweging zal moeten maken om Benson enerzijds een nieuw en verbeterd contract voor te schotelen. Op die manier zal zijn huidige marktwaarde en aankoopprijs van 3 miljoen euro snel de hoogte inschieten. Op basis van zijn sportieve prestaties zou die keuze alvast een ‘no-brainer’ moeten zijn.



Anderzijds kan Marc Overmars zijn zakeninstinct en commerciële skills aanwenden om in de komende zomermercato (hopelijk) stevig te kunnen cashen voor Manuel Benson, en volgens de laatste berichten lijkt het dossier ook deze richting uit te gaan. Maar deze piste houdt echter heel wat risico in. Vooreerst was Benson vorig seizoen namelijk één van de dragende spelers bij Antwerp FC. Tijdens een zes weken lange afwezigheid door een verdraaide knie werd hij bijvoorbeeld danig gemist in de ploeg. Toevallig of niet, maar verloor Antwerp in die periode maar liefst drie van de zes gespeelde competitiematchen.

MIX TUSSEN ROBBEN EN MESSI

Manuel Benson sprong vorig seizoen in het oog door zijn flitsende dribbels, beslissende acties en verschroeiende acceleraties. Door zijn indrukwekkende prestaties kreeg hij dan ook enorm veel lof van verschillende analisten en waarnemers. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist in het voetbalpraatprogramma.

In een latere aflevering van Extra Time kwam Filip Joos nogmaals terug op het onderwerp Manuel Benson. De analist en commentator stelde dat Antwerp gewoon nood heeft aan Benson omdat hij iets extra brengt in de ploeg. “Of hij een ploeg kampioen kan maken? Dat zeg ik niet, maar hij zou wel vlot meedraaien in een kampioenenploeg. Of hij bij Club Brugge in de basis zou staan? Dat durf ik niet zeggen, maar bij Anderlecht zou Benson wel in de basis staan”, zei Joos.



Manuel Benson maakte ook indruk op zijn ploegmaats en niet in het minst bij Michel-Ange Balikwisha. Die speelde zelf een wisselvallig seizoen maar hij had wel lovende woorden klaar voor Benson op de officiële website van Antwerp FC. “‘Benny’ is een mix tussen Robben en Messi. Zo’n magische linksvoetige. Mooi om te zien. We hebben een beetje dezelfde manier van voetballen. We gaan beiden graag op zoek naar de combinatie”, vertelde Balikwisha.

DE BLUNDER VAN OVERMARS

Op basis van zijn prestaties en meerwaarde vorig seizoen zou een nieuw en verbeterd contract voor Manuel Benson dus zeker gerechtvaardigd zijn. Zélfs indien Marc Overmars hem te gelde wil maken in de zomermercato. Met een nieuw langdurig contract aan verbeterde financiële voorwaarden - in combinatie met zijn recente sterke sportieve prestaties - zou de marktwaarde van Benson flink de hoogte inschieten. En op die manier zou Overmars ook een veel hogere vraagprijs kunnen hanteren.

Maar dat scenario behoort dus verrassend genoeg helemaal niet tot de opties voor Marc Overmars. Eén maand geleden berichtte Het Nieuwsblad namelijk dat Antwerp FC nog geen enkel contractvoorstel had gedaan aan Manuel Benson. De krant wist zelfs dat Benson de laatste maanden niets meer hoorde van de club en dat hij daarom niet bereid is om volgend seizoen nog bij de club te blijven. Dat is een redenering die wij wel kunnen volgen, gelet op zijn grote importantie vorig seizoen.



Manuel Benson was namelijk de dribbelkoning bij Antwerp FC, en in de Jupiler Pro League ondernam enkel Konan N’Dri (KAS Eupen) nog regelmatiger een dribbel dan hem. De 25-jarige was tevens de speler die de meeste kansen creëerde bij de club en samen met Koji Miyoshi de meeste sleutelpasses verstuurde. Maar door Benson straks te verkopen met nog maar één resterend jaar in zijn contract, waardoor zijn marktwaarde maximaal beperkt blijft tot 3 miljoen euro, verliest Antwerp sowieso een bepalende basisspeler én ook potentiële extra miljoenen op de transfersom.

LEES OOK: Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Antwerp moet Benson

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

70
70
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

63
63
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

463
463
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

75
75
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

138
138
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

246
246
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

563
563
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

354
354
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

416
416
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

490
490
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

255
255
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1228
1228
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

357
357
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

373
373
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

141
141
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

191
191
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

848
848
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

525
525
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

124
124
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws