Van Loen geeft ideale 11: geen Eden Hazard en De Ligt

door
Van Loen geeft ideale 11: geen Eden Hazard en De Ligt

Vrijdag mogen we ons weer opmaken voor een Derby der Lage Landen tussen België en Nederland. Beiden trekken met veel ambities naar het WK in november. Met voormalig Nederlands international John van Loen (ex-Anderlecht, Ajax en Feyenoord) stelden we een ideaal elftal samen van de twee landen en blikten we al eens vooruit naar het aankomende WK.


"België heeft een geweldig elftal, alleen won het nog geen prijs. In die topmatchen gaat het om details, zoals tegen Frankrijk het geval was in 2018. Dat hadden wij ook met een gouden generatie met jongens als Ruud Van Nistelrooy en anderen. Maar als je zoveel kwaliteit hebt, is het logisch dat er kritiek komt want de mensen verwachten prijzen. Of het nog gaat lukken? Mmm, ze worden stilaan wat oud bij de Belgen. Ik vrees ervoor”, zegt Van Loen over de Rode Duivels.

Nederland behoort tot de verre outsiders op het WK. "Nederland heeft veel kwaliteit, maar vooraan ontbreken er echte wereldtoppers. Er was een tijd dat we kleppers zoals Roy Makaay en anderen konden thuislaten. Het is inderdaad opvallend dat we in Nederland geen topspitsen meer kunnen opleiden. De ambities op het WK? Als iedereen fit blijft moeten ze de kwartfinales kunnen halen."



Het ideale elftal:

Thibaut Courtois: "Hij begon slecht bij Real Madrid, maar hij knokte zich enorm goed terug. Het is een heel goede keeper en hij kan nog verschillende jaren mee. Simon Mignolet van Club Brugge, Koen Casteels van Wolfsburg… Dat is niet slecht, maar toch een niveau minder. Justin Bijlow is een talentvolle keeper, maar Courtois is duidelijk de betere."

Stefan De Vrij en Virgil Van Dijk: "Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn over hun top heen en Matthijs de Ligt was niet altijd eerste keuze bij Nederland. Ik zou voor De Vrij en Van Dijk kiezen. De Vrij is wereldtop en hij weet wat hij kan. Hij houdt het ook simpel en doet geen gekke dingen. Hij heeft enorme stappen voorwaarts gezet, De Ligt komt er wel. Van Dijk is absolute top en hij doet inderdaad wel wat aan Vincent Kompany denken. Hij is een Adri Van Tiggelen in een groter formaat. Hij zet de boel ook organisatorisch neer. Van Dijk blijft altijd rustig, tackelt nooit en voetbalt ook goed uit. Een geweldige verdediger die groot én snel is."

Daley Blind: “Misschien gaat Nederland naar een 3-5-2 en valt Blind uit de ploeg. Anders zet ik hem ik op links."

Thomas Meunier: "Denzel Dumfries speelde een goed EK, maar ik vind Meunier een goede speler. Zet hem maar op rechts."



Kevin De Bruyne, Youri Tielemans en Frenkie de Jong: "Ah, De Bruyne is een fantastische voetballer. Hij kan een bal zo perfect neerleggen, dat is pure klasse en echt genieten. Nederland heeft De Jong op het middenveld, dat is een iets ander type, maar hem kan je echt niet vergelijken met De Bruyne. Hij is iets meer een controleur, maar je kan ze beiden in het elftal zetten. Giorgino Wijnaldum speelt te weinig bij PSG en ik zou voor Tielemans kiezen. Dat Hans Vanaken in balans ligt met hem? Echt waar? Ik vind Tielemans echt een goede speler, hoor. Ik zou hem altijd laten staan."

Memphis Depay: "Hij is geen centrumspits. Zet hem maar op de flank. Yannick Carrasco? Neen, ik vind hem geen geweldige speler. Laat Depay maar op rechts spelen."



Arnaut Danjuma: “Dat vind ik echt een goede speler. Hij maakt indruk bij Oranje en bij Villarreal. Ik zou hem in de ploeg zetten. Eden Hazard? Als hij zijn niveau haalt, dan hoort hij zeker in de ploeg, maar hij speelt zelden. Hij speelt al twee jaar niet. Bij Chelsea was hij echt weergaloos, maar bij Real Madrid lukt het niet. Toen hij daar aankwam met zoveel kilo’s overgewicht… Hoe krijg je het voor elkaar? Dat kan je toch niet maken als je aankomt bij Real Madrid? Onbegrijpelijk. Je ziet toch dat het nog anders is om voor Real Madrid te spelen dan pakweg voor Chelsea. Heel de wereld kijkt naar je bij Real, dat is de absolute top. Ik heb veel contact met Leo Beenhakker en hij was er trainer. Hij zegt dat die druk daar ongelooflijk was.”

Romelu Lukaku: “Ja, hij is sowieso de spits in deze ploeg. Hij heeft geen concurrentie (lacht)."

Louis Van Gaal of Roberto Martinez: “Ik heb Van Gaal meegemaakt en Martinez lijkt een rustige man. Bij hem staat het teamgebeuren voorop en deze generatie Belgische voetballers moet je tactisch niets meer leren, hoor. In topmatchen hangt het van details af. Martinez weet heus wel wat hij doet en hij staat niet voor niets zes jaar aan het roer van de nationale ploeg."

Claudio Reulens

POLL: Zou dit elftal het WK winnen?

Meest recent

Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

67
67
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

56
56
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

135
135
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

64
64
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

65
65
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

171
171
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

320
320
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

100
100
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

488
488
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

137
137
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1013
1013
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

448
448
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

341
341
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

211
211
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

766
766
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

138
138
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

209
209
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

286
286
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

115
115
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

296
296

Meer sportnieuws