Onbegrip omtrent vertrek Kompany: "Dit is zeer vreemd"

452 stemmen
Onbegrip omtrent vertrek Kompany:

RSC Anderlecht en Vincent Kompany zijn uit elkaar gegaan. Dat zorgde voor een grote verrassing bij de buitenwereld. Onze redactie sprokkelde reacties bij Alex Czerniatynski, Mark De Man en Vital Borkelmans. Zij zijn allen heel erg verrast.


"Ik ben toch redelijk verrast, ja. Vincent is twee jaar trainer geweest, in het begin was het moeilijk en werd er steeds gezegd, Trust the Process. Het bestuur heeft heel veel geduld gehad, ondanks de soms mindere resultaten. Ik vind dat de eindbalans van dit seizoen positief is. Er was veel doorstroming van jongeren, een mooie derde plaats en de finale van de beker. Eigenlijk is het in die twee jaar alleen maar rustig in stijgende lijn gegaan. Daarom snap ik ook niet dat ze er niet nog een jaartje mee verder gaan. Ik volg dus de mening van Vincent eerder wel. Ik denk dat hij het maximale uit deze kern heeft gehaald”, aldus ex-speler De Man.

Hij begrijpt wel dat beide partijen nu uit elkaar gaan als het verwachtingspatroon bij beiden niet op gelijke hoogte lag. “Het is jammer dat het hier stopt. Ik begrijp dat ze in onderling overleg uit elkaar gaan. Stel dat het volgend seizoen in het begin misschien wat minder zou gaan, en ze Vincent dan zouden moesten ontslaan, zou dit wel jammer geweest zijn. Dus als bestuur en Vincent niet op één lijn zitten is dit op lange termijn wel het beste.”



BEKERFINALE BREEKPUNT

Vital Borkelmans, die bij de Rode Duivels enkele jaren samenwerkte met Kompany, begrijpt er ook maar weinig van. “Dat het bestuur vond dat er meer in zat met deze kern? Dat is dan de mening van het bestuur, maar de spelerskern van Anderlecht puilt niet uit van de kwaliteit. Er zijn bepaalde spelers in die kern die niet Anderlecht-waardig zijn. Bepaalde nieuwe aankopen brachten ook niet die meerwaarde die van hen werd verwacht. Er werd door dergelijke jongens vaak geroepen in de media, maar op het veld was het een heel stuk minder.”

Voormalig topspits Alex Czerniatynski is verrast dat Anderlecht afscheid nam van Kompany. “Ik ben toch verrast door het vertrek van Kompany. Het bestuur sprak toch uit om binnen een aantal jaren kampioen te spelen met hem en dan gaan ze nu al uit elkaar. Dat vind ik toch raar. Ik hoorde links en rechts dat het bestuur na de verloren bekerfinale tegen AA Gent al niet tevreden was."

"Kompany liet Anderlecht bij momenten goed voetballen, maar soms gaven ze ook niet thuis. Het is spijtig dat hij de club moet verlaten, maar het is na het seizoen dat Anderlecht kende toch een grote verrassing. Wie weet wat er allemaal intern nog speelde, dat weten we niet”, klinkt het nog bij Czernia.



WEER ONRUSTIG

Uiteraard maakte Kompany de nodige fouten, zoals iedereen, maar die waren niet van die aard dat een vertrek de enige oplossing was. “Er waren bepaalde uitspraken van Vincent die niet echt handig waren zoals over de jeugd na de match tegen Club Brugge, maar toch kan je niet oordelen dat hij het niet goed heeft gedaan? Als ik Anderlecht dit seizoen zag voetballen, dan zag ik bij momenten weer het voetbal waar de club in het verleden voor stond. Je zag vaak matchen waar Anderlecht de meeste kansen kreeg, zoals op Club Brugge, maar dat de kwaliteit ontbrak om het af te maken. In Brugge moet het bijvoorbeeld 0-3 staan bij de rust, maar wat kan een coach doen als bepaalde spelers niet het niveau hebben? Uiteraard zaten er ook mindere momenten tussen dit seizoen, maar dat is bij elke club het geval. Kijk maar naar Club dit seizoen en ook Union in de play-offs”, oordeelt Borkelmans.

"Kompany was teruggekeerd naar Anderlecht om de club uit het slop te halen. Ik heb 4,5 jaar met hem mogen samenwerken bij de Rode Duivels en ik weet dat Anderlecht hem zo na aan het hart ligt. Maar is het ooit rustig geweest sinds hij terug is? Hoeveel spelersverloop is er geweest? Hoeveel veranderingen zijn er doorgevoerd in het bestuur? Dat draag je allemaal mee als coach. Hij droeg al veel in zijn rugzak, maar op een bepaald moment wordt die rugzak te zwaar om dragen. Dat er nu weer onrust kan komen met de fans? Ja, dat zou wel eens het geval kunnen zijn”, aldus Borkelmans.

De kans is groot dat Kompany de overstap maakt naar Burnley. In Engeland dragen ze hem op handen wegens zijn verleden bij Manchester City. “Voor hem kan een vertrek naar Burnley een verlossing zijn. In Engeland geniet hij misschien nog meer respect dan in België en hij mag trots zijn op wat hij de afgelopen twee jaar heeft laten zien als coach. Voor hem kan het misschien nog de beste zaak zijn door naar Burnley te gaan. Kijk naar Clement. Hij kreeg ook steeds meer kritiek in België, had het moeilijk in het begin bij Monaco, maar presteert er ondertussen geweldig. Kompany komt er wel als trainer.”



MAZZU GOEDE OPTIE?

Tot slot: wie moet Kompany opvolgen? Felice Mazzu is de topkandidaat. Maar is het geen vergiftigd geschenk om nu in te stappen bij RSCA? Fans die morren en een bestuur dat volgend jaar duidelijk een prijs ‘eist’. Borkelmans zou de coach van Union SG een goede opvolger vinden. 

"Mazzu is een steengoede trainer die bij Charleroi en Union zijn vakkennis liet zien. Bij Genk werd hij oneerlijk behandeld. Maar hij staat wel voor een zeer zware uitdaging als hij naar Anderlecht zou vertrekken… Krijgt hij zicht op de situatie? Hoe staan de financiën? Wat is er mogelijk? De druk zal enorm zijn na de passage van Kompany", zegt Borkelmans.

Czerniatynski is niet zeker of Mazzu zomaar ‘ja’ zal zeggen tegen Paars-Wit. "Ik ken Felice zeer goed en het is iemand die het verdient om aan de slag te gaan bij een Belgische topclub. Maar wil hij wel naar Anderlecht gaan? Stel dat Union hem carte blanche én middelen geeft om versterkingen te halen? Dan ben ik er nog niet zo zeker van dat hij voor RSCA zou kiezen.”

Claudio Reulens

LEES OOK: Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

Maakte RSCA een fout door Kompany te laten gaan?

Meest recent

'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

12
12
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

39
39
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

54
54
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

261
261
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

878
878
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

69
69
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

68
68
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

192
192
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

80
80
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

272
272
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

286
286
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

444
444
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

697
697
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

172
172
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

483
483
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

132
132
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

220
220
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

128
128
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

122
122
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

54
54
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

397
397
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

96
96
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

274
274

Meer sportnieuws