Refereeing Department: "Penalty voor Club Brugge"

door
Refereeing Department:

Club Brugge speelde zondag op Anderlecht (0-0) weer geen grootse wedstrijd in de play-offs, maar het mocht zich achteraf bestolen voelen. De duw van Lisandro Magallan op Charles De Ketelaere verdiende wel degelijk een strafschop. Dat is ook de mening van het Professional Refereeing Department.


In de wekelijkse review is het RD duidelijk over de veelbesproken fase. "Bij het willen koppen van de bal wordt De Ketelaere door Anderlecht-speler Lisandro Magallan duidelijk met beide handen in de rug geduwd. De scheidsrechter laat verder spelen. Het Professional Refereeing Department verwacht een VAR-interventie en een strafschop voor Club Brugge en een gele kaart voor de Anderlecht-speler", klinkt het op de officiële website van de KBVB.

Opvallend: met deze verklaring gaat het RD duidelijk in tegen de woorden van de eigen technisch directeur Bertrand Layec. Die kwam na de match bij Eleven Sports met een zeer vreemde uitleg. "De penalty had gefloten kunnen worden, maar was het een ‘clear error’? De VAR vond van niet en ik kan hem daarin volgen. Waarom? Er is een contact, maar zo’n fases komen vaak voor in de zestien en we focussen wel eens te hard op zo’n zaken. Het klopt dat er een duw is, zonder enige twijfel. Dus penalty had gefloten kunnen worden", aldus de Franse ex-ref.

KNOP OMDRAAIEN
Bij Club Brugge waren ze achteraf uiteraard terecht boos. Onder meer coach Alfred Schreuder en spelmaker Hans Vanaken toonden zich bijzonder scherp in hun reacties. Maar aan het wedstrijdverloop kan niets meer veranderd worden en de knop zal weer snel omgedraaid moeten worden. Zo staat Blauw-Zwart voor een dubbele confrontatie met leider Union SG. Daarin zal de titelstrijd in grote mate bepaald worden.

LEES OOK: KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

Moeten de aanwezige personen van de VAR een sanctie krijgen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

76
76
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

8
8
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

32
32
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

157
157
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

100
100
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

148
148
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

300
300
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

547
547
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

377
377
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

294
294
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

401
401
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

649
649
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

134
134
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

141
141
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

52
52
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

26
26
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

51
51
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

71
71
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

166
166
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

113
113
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

247
247
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

254
254
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

67
67

Meer sportnieuws