FC Barcelona heeft zondagavond een triest dieptepunt kunnen voorkomen. De gevallen grootmacht dreigde immers voor de eerste keer in zijn geschiedenis vier thuismatchen op rij te verliezen. Maar tegen RDC Mallorca haalden de Catalanen het uiteindelijk met 2-1.
In principe mocht de degradatiekandidaat geen problemen opleveren voor Barça en al zeker niet in een thuismatch. De ploeg van coach Xavi Hernandez ging ook goed van start. Memphis Depay kon de score halfweg de eerste helft openen en vlak na de pauze leek Sergio Busquets voor de beslissende 2-0 te zorgen. Maar de thuisploeg maakte het zichzelf toch weer lastig. Barcelona liet de kansen liggen om verder uit te lopen en slikte wederom een tegentreffer. Het werd dan ook weer bibberen tot het laatste fluitsignaal.
En dat zat Xavi duidelijk dwars. Achteraf toonde de trainer zich dan ook opvallend scherp voor zijn elftal. "Het is jammer dat we niet met meer gemak kunnen winnen", werd hij geciteerd bij VI. "We mogen geen simpele ballen verliezen of onnodige overtredingen maken. Dat terwijl we het voor de wedstrijd er nog over hadden gehad: fouten minimaliseren. We moeten op veel momenten in wedstrijden volwassener zijn."
CHAMPIONS LEAGUE CRUCIAAL
In ieder geval waren de drie punten broodnodig met oog op het Champions League-ticket voor volgend seizoen. Barça, momenteel tweede in La Liga, heeft nog 4 wedstrijden om zijn plek in de top 4 te verdedigen. "Dat is van vitaal belang zelfs. Dat is wat we op z'n minst moeten bereiken. Real Madrid heeft de competitie gewonnen, helaas, maar we moeten ze feliciteren. Nu moeten wij een van die andere drie plaatsen bemachtigen", aldus Xavi.
"Three points — crucial for us"
— FC Barcelona (@FCBarcelona) May 2, 2022
— Xavi after #BarçaMallorca pic.twitter.com/qu881ngYdR
LEES OOK: 'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'
Kobe K