Nieuwe coach voor Anderlecht? Kompany reageert

344 stemmen
Nieuwe coach voor Anderlecht? Kompany reageert

RSC Anderlecht staat zondag voor de clash tegen Club Brugge en kan zich na twee teleurstellende wedstrijden geen nieuwe misstap permitteren. Maar in aanloop naar de kraker duiken plots twijfels op rond de toekomst van Vincent Kompany. Die zou namelijk naar de Premier League kunnen terugkeren.


Volgens The Telegraph, doorgaans toch een goed ingevoerd medium, zou de voormalige Rode Duivel op het verlanglijstje staat bij Burnley FC. De huidige nummer 17 in de Premier League nam na jarenlange trouwe dienst afscheid van Sean Dyche als hoofdtrainer en wil komende zomer een nieuwe start nemen. Voorzitter Alan Pace zou daarom de naam van Kompany hoog op zijn verlanglijstje hebben gezet. Al zijn er uiteraard nog meer kandidaten.

Voorlopig lijkt een vertrek in het Lotto Park niet aan de orde. Hoewel de prestaties vrij wisselvallig blijven, genoot Kompany tot dusver alle vertrouwen van het paars-witte bestuur. Maar voorzitter Wouter Vandenhaute verklaarde onlangs nog dat ook een trainer uiteindelijk zal afgerekend worden op resultaten. Indien RSCA tijdens deze Play-Offs blijft verder weg zakken en in een onwaarschijnlijk noodscenario zelfs nog naast Europees voetbal grijpt, is het maar de vraag wat er nog over blijft van zijn krediet.

FOCUS OP ZONDAG
In ieder geval is het voor Kompany de eerste keer dat hij als hoofdcoach echt concreet aan een andere club wordt gelinkt. "Eindelijk eens geruchten", lachte hij wat groen op zijn persbabbel. "Eigenlijk wil ik er gewoon niet op reageren. Ik ben zo gefocust op zondag, dat ik daar niet eens mee bezig ben. Ik heb ook, zeker na de match op Union, niet de pretentie om de coach uit te hangen die in de belangstelling staat van veel clubs. Ik ben nu twee jaar coach en er zijn altijd wel mensen die eens informeren of bellen. Ik ben echter heel discreet dus meestal ontstaan er bij mij nooit geruchten. Maar als dat een keer gebeurt, dan is dat zo", aldus Kompany.

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Kompany is volgend seizoen nog coach van RSCA ...

Meest recent

Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

5
5
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

2
2
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

5
5
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

31
31
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

159
159
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

32
32
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

127
127
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

167
167
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

57
57
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

117
117
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

225
225
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

138
138
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

330
330
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

203
203
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

185
185
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

227
227
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

366
366
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

249
249
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

514
514
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

269
269
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

109
109
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489

Meer sportnieuws