'Leegloop Union ingezet: volgende smaakmaker vertrekt'

door
'Leegloop Union ingezet: volgende smaakmaker vertrekt'

Leider Union SG is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en pakte zondag meteen de volle buit tegen RSC Anderlecht. De Brusselaars blijven dus op koers om de landstitel binnen te halen. Of er in de komende seizoenen nog zo'n kans zal volgen valt evenwel te betwijfelen, zo dreigt er in de zomer een heuse leegloop aan te komen.


Als winnaar van de reguliere competitie is Union al verzekerd van een Europees ticket en momenteel is de club zelfs goed op weg om minstens een plekje in de voorrondes van de Champions League te veroveren. De vraag is evenwel met welke selectie de Brusselaars dat Europese avontuur zullen aanvatten. Topschutter Deniz Undav zal er dan al zeker niet meer bij zijn. Hij werd in de winter al verkocht aan zusterclub Brighton en zal vanaf de zomer zijn kans aangaan in de Premier League.

En ook de volgende smaakmaker die vertrekt, is bekend. Zo bevestigt CEO Philippe Bormans bij SudPresse dat de leenovereenkomst met Koaru Mitoma niet verlengd zal worden. De Japanner, zondag nog goed voor het derde doelpunt, keert sowieso terug naar Brighton. Hetzelfde geldt voor Kacper Kozlowski, maar die is geen vaste basisspeler. Overigens stelt SudPresse dat er nog meer sterkhouders (Casper Nielsen? Dante Vanzeir? Teddy Teuma? ...) andere oorden zullen opzoeken. Bormans maakt zich echter sterk dat er in dat geval geschikte vervanging gevonden zal worden.

MAZZU MOET BLIJVEN
Overigens werd inmiddels de aankoopoptie in het huurcontract van Lazare Amani gelicht, hij is nu definitief een speler van Union. Daarnaast hamert Bormans erop dat de club absoluut wil doorgaan met coach Felice Mazzu. Na het seizoen zullen het bestuur en trainer, die een vast contract heeft, aan tafel gaan om hun gezamenlijke toekomstplannen te bespreken. Maar een vertrek van Mazzu is totaal niet aan de orde bij de Unionisten.

LEES OOK: Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

De selectie van Union ziet er volgend seizoen compleet anders uit ...

Meest recent

'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

3
3
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

96
96
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

14
14
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

51
51
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

50
50
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

583
583
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

53
53
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

154
154
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

88
88
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

79
79
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

126
126
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

95
95
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

90
90
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

35
35
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

75
75
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

197
197
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

420
420
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

229
229
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

231
231
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

189
189
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

78
78
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1764
1764
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

55
55

Meer sportnieuws