Demol duidt zwakke punt bij Anderlecht aan

door
Demol duidt zwakke punt bij Anderlecht aan

Anderlecht begint niet in de makkelijkste positie aan de play-offs, want het beëindigde de reguliere competitie als derde en zal in de laatste zes matchen nog vier punten moeten goedmaken op Club Brugge en zeven op Union om nog voor de prijzen mee te doen. De titel lijkt daarmee te hoog gegrepen te zijn, waardoor het veiligstellen van een Europees ticket de prioriteit lijkt. Zeker na de pijnlijke nederlaag in de bekerfinale.


Zondag lijkt meteen al van cruciaal belang te zijn voor Anderlecht, want een nederlaag in de derby tegen Union betekent dat de leider al tien punten voor zou staan en dat Antwerp over hen kan springen in het klassement. Er is dus geen foutenmarge voor Paars-Wit, maar ex-speler Stéphane Demol lijkt geen goed oog te hebben in hun kansen.

De ex-Rode Duivel vindt dat Anderlecht te wisselvallig is om voor de titel te strijden en vooral van de defensie is hij allesbehalve onder de indruk. In La Dernière Heure verklaart hij dat enkel de jonge Zeno Debast hem kan bekoren. De nochtans alom bewierookte Sergio Gomez vindt hij defensief onvoldoende, terwijl hij het onbegrijpelijk vindt dat Ajax ooit Magallan gekocht heeft en dat Amir Murillo in het Anderlecht van de grote dagen ook geen plaats zou hebben.

JEUGDPRODUCT
De 56-jarige Demol is zelf een product van Neerpede en speelde van 1984 tot 1988 in het A-elftal van Anderlecht. Hij maakte daarna heel wat omzwervingen bij Bologna, FC Porto, Toulouse, Standard, Cercle Brugge, Braga, Panionios, Lugano en Toulon. Als trainer was hij de voorbije jaren al werkzaam in België, Griekenland, Cyprus, Thailand en Saudi-Arabië.

JOUW MENING TELT:
Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

3
3
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

15
15
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

171
171
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

45
45
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

39
39
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

356
356
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

106
106
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

161
161
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

171
171
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

136
136
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

54
54
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

163
163
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

471
471
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

463
463
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

217
217
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

533
533
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1399
1399
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

95
95
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

140
140
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

176
176
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

102
102
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

612
612
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

193
193

Meer sportnieuws