Het ziet er steeds meer naar uit dat Alfred Schreuder volgend seizoen de opvolger van Erik ten Hag zal worden bij Ajax. De Nederlandse coach lijkt stilaan nog de enige kandidaat te zijn. Dat melden ze in Nederland.
"Schreuder is eigenlijk de enige optie die beschikbaar is. Schreuder weet exact wat er bij Ajax gevraagd wordt. Hij heeft als assistent van Ten Hag al in de keuken gekeken en meegelopen. Ze weten dus wat ze in huis halen. Daarnaast heeft hij inmiddels wat ervaring opgedaan als zelfstandig hoofdtrainer", zegt journalist Valentijn Driessen in De Telegraaf.
Driessen polste ook eens bij Lasse Schöne naar Schreuder. De twee werkten samen bij Ajax. "Opvallend aan wat Schöne zei is dat Schreuder als assistent van Ten Hag heel dominant aanwezig was. Dat zag je ook langs de lijn: Ten Hag overlegde heel veel over tactische zaken met Schreuder. Iedereen roemt zijn tactische inzichten, maar daarnaast kan hij heel goed met spelers overweg. Schöne, Hakim Ziyech, Dusan Tadic, iedereen liep weg met hem."
1,5 MILJOEN EURO
Ajax-watcher Mike Verweij denkt dat de coach van Club een goede keuze zou zijn voor Ajax. "Bij TSG Hoffenheim heeft hij op eigen benen gestaan en daar Europees voetbal gehaald, al is het daarna wel een stuk minder gegaan. En hij is nu met Club Brugge in de kampioensrace, dus hij heeft wel degelijk ervaring." Ajax moet niet onderhandelen met Club Brugge als het de afkoopsom van 1,5 miljoen euro, die in het contract staat, overmaakt aan het Brugse bestuur.
LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is
Claudio Reulens