Aanstelling ten Hag veroorzaakt tweestrijd in spelersgroep

102 stemmen
Aanstelling ten Hag veroorzaakt tweestrijd in spelersgroep

Na veel vijven en zessen zijn Erik ten Hag en Manchester United eruit geraakt over diens benoeming voor volgend seizoen. De aanstelling van de Nederlander heeft gemixte reacties lost gemaakt bij de spelersgroep. Sommigen zien hun speelkansen afnemen, anderen zijn geen fan van ten Hags stijl. 

Na een zeer succesvolle trainerscarrière in de Eredivisie van acht seizoenen en een periode bij Bayern München II, heeft ten Hag een eerste topfunctie beet. Als hij het United-liedje tot het einde weet uit te zingen, blijft de Nederlander tot 2025 in Manchester. Maar volgens Jamie Jackson, voetbalcorrespondent in Manchester van The Guardian, zijn er al berichten aan de oppervlakte die beweren dat sommigen binnen de United-selectie teleurgesteld zijn door de benoeming. 

Ondanks zijn succes bij Ajax, waaronder een onverwachte magische stap in de halve finales van de Champions League in 2018/19, lijken sommigen United-spelers zijn profiel onder het verwachte niveau te beschouwen. De spelersgroep hoopte op een naam à la Antonio Conte. Toch boekte ten Hag in de succesvolle CL-campagne overwinningen op Real Madrid en Juventus. 

Een speler die wel positief reageerde op de benoeming, is de Braziliaanse middenvelder Fred, die ten Hag echter aanwees als een coach van aanstormende topklasse. “Het is geweldig nieuws. Hij is een coach van wereldklasse die ons hier veel zal helpen. Ik heb Ajax gezien en het is een geweldig team dat goed voetbal speelt. We weten dat hij ons veel helpt en hopelijk kunnen we volgend jaar prijzen winnen", aldus de Braziliaanse ster. 

Ook doelman De Gea is het eens met zijn teammakkers. “Het lijkt me een goede beslissing van de club. We weten tot wat hij in staat is. Je bereikt niet zomaar bijna de CL-finale. Hij is het ook gewend van titels te pakken en spelers te laten ontwikkelen. Dat klinkt alleen maar positief", klinkt de blije doelman.

WEG MAGUIRE
Er gaan al speculaties de ronde over hoe ten Hag de United-selectie komende zomer zal vernieuwen en verbeteren. De opvallende verkoop van aanvoerder Harry Maguire is al een hot item op het lijstje van ten Hag. Eén speler hoopt alvast op een tweede kans: Donny van de Beek. De ex-Ajacied is opgetogen over de hereniging met zijn oefenmeester van weleer. Afwachten of ten Hag ook een bepalende rol voor Donny in petto heeft volgend seizoen.

LEES OOK: Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Zie jij ten Hag een goed rapport halen bij Manchester United?

Meest recent

Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

1
1
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

195
195
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

79
79
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

38
38
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

173
173
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

192
192
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

577
577
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

177
177
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

437
437
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

216
216
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

540
540
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

528
528
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

488
488
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

364
364
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

604
604
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1074
1074
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

675
675
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

492
492

Meer sportnieuws