Gemiste kans: "Gent kon Union én Club kloppen"

193 stemmen
Gemiste kans:

AA Gent heeft maandagnamiddag beslag gelegd op de Beker van België. Gezien het lastige parcours dat ze moesten afleggen in aanloop naar de finale, viel er weinig op die triomf aan te merken. Al waren de Buffalo's het ook aan zichzelf verplicht om met de overwinning aan de haal te gaan.


Anders dreigde het immers een seizoen van 'net niet' te worden. Zo maakte Gent een goede indruk in de Conference League, maar was het tegen PAOK net niet voldoende om er ook een uitstekende campagne van te maken. En in de competitie werd dan weer een straffe remonte ingezet, toch grepen de Buffalo's nipt naast het ticket voor de Champions' Play-Offs. Aanvoerder Vadis Odjidja benadrukte achteraf dan ook dat bekerwinst eigenlijk een must was. "Omdat we naast de Champions' Play-offs grepen, waren we het aan onszelf verplicht om deze beker mee te nemen", wond de middenvelder er geen doekjes om.

Dat Gent er niet bij is in de belangrijkste nacompetitie, blijft overigens een spijtige zaak. Heel wat kenners zijn het er namelijk over eens dat de Buffalo's nog een rol in het titeldebat hadden kunnen spelen. "AA Gent had de titelstrijd helemaal overhoop kunnen gooien. Nog meer nu het zeker is van de Croky Cup. Een scenario à la Genk vorig jaar zat erin", stelt Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws.

STERK TEGEN CLUB ÉN UNION
Ook volgens Francky Dury had zijn ex-club de belangrijkste nacompetitie op zijn kop kunnen zetten. "Ik had heel graag gehad dat AA Gent de Champions' Play-offs had gespeeld. Gent is een ploeg die Union aan de bal kan laten, die Club Brugge kan kloppen uit en thuis en altijd verzorgd speelt en kansen creëert", aldus de (oud-)trainer bij De Tribune.

LEES OOK: AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

Gent had in PO I meer kunnen doen dan Anderlecht ...

Meest recent

Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

6
6
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

3
3
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

7
7
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

33
33
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

162
162
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

32
32
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

129
129
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

168
168
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

57
57
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

118
118
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

225
225
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

138
138
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

333
333
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

204
204
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

186
186
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

227
227
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

367
367
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

249
249
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

516
516
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

269
269
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

109
109
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489

Meer sportnieuws