Weiler: "Dringend tijd voor nieuw hoofdstuk bij Anderlecht"

door
Weiler:

Op paasmaandag kan Anderlecht zich een mooi paascadeau schenken door na vijf jaar weer een prijs te pakken. De laatste trainer die daar in slaagde was René Weiler. Hij draagt Paars-Wit nog steeds een warm hart toe. 

De Zwitserse coach is momenteel aan de slag bij Kashima Antler, een topclub in Japan. Zijn stijl paste niet geheel bij Anderlecht en daardoor moest hij ook vervroegd opstappen in het Lotto Park. Na 'zijn' titel in 2017 kwam er geen beker meer bij in de prijzenkast van Anderlecht. Daar komt maandag mogelijks verandering in, als Anderlecht Gent weet te verslaan. 

“Enkel geschiedenis en traditie scoren geen goals”, een uitspraak van de ex-coach toen hij met Anderlecht op bezoek was op de Freethiel. De man had een andere kijk op het voetbal dan menig analist in België. Die bewuste avond zat de kritiek op zijn zakelijke spel heel hoog. Je mag zeggen wat je wil, maar het is wel de laatste trainer die Anderlecht een prijs bezorgde. Zijn reactievoetbal rendeerde, maar het ongenoegen in de bestuurskamer was te groot. Daar verwachten ze champagnevoetbal. Benieuwd of Kompany & co dat maandag kunnen brengen.

WRANGE NASMAAK
Een vervroegd vertrek, in september 2017, zette kwaad bloeg bij Weiler. “Ik herinner me het liefst het geweldige seizoen, met een team dat goed werkte. De manier waarop het verhaal stopte, daar probeer ik gewoon niet meer aan terug te denken", blokt Weiler de gedachten meteen af. 

Vijf jaar na zijn ontslag in het Lotto Park, is hij niet langer rancuneus. Hij hoopt dat Anderlecht wint. “Ik volg de resultaten en ben blij dat Anderlecht eindelijk opnieuw voor een prijs speelt. Ik denk dat deze bekerfinale hét perfect moment is voor Anderlecht om een nieuw hoofdstuk te starten”, aldus de succeswensen van ex-coach René Weiler.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Zou Weiler een goede trainer zijn voor een andere Belgische club?

Meest recent

Waar kan je Club én Union in Champions League op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

4
4
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

55
55
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

321
321
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

116
116
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

247
247
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

184
184
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

309
309
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

64
64
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

164
164
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

34
34
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

112
112
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

219
219
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

190
190
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

80
80
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

159
159
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

68
68
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

53
53
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

114
114
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

319
319
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

271
271
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

552
552
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

437
437
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1445
1445

Meer sportnieuws