'Man City zet zinnen op Portugese Belg'

door
'Man City zet zinnen op Portugese Belg'

Manchester City haalde de voorbije jaren al regelmatig jong, Belgisch talent binnen. Roméo Lavia is de laatste die de overstap maakte en de 18-jarige middenvelder lijkt ook dicht bij een doorbraak in het eerste elftal te staan. Andere landgenoten als Mathias Bossaerts, Jason Denayer en Dedryck Boyata hadden iets minder geluk. Nu zouden ze een nieuwe (halve) jonge Belg op het oog hebben.


Volgens journalist Bruno Andrade maakt Man City immers werk van de komst van Diego Moreira. Ze zouden zelfs al de gesprekken over de komst van de 17-jarige flankaanvaller aangeknoopt hebben. Moreira maakt furore bij de U19 van Benfica en maakte er in januari ook al zijn officiële debuut als prof, toen hij mocht invallen bij de B-ploeg die in de Portugese tweede klasse speelt.

Bij Standard zullen ze het wellicht met zure blik aanzien. Moreira werd in Luik geboren als zoon van ex-speler Almami Moreira en genoot zijn jeugdopleiding bij de Rouches, maar vertrok er in 2020 in onmin. De familie forceerde een transfer naar Benfica, nadat ze enkele maanden daarvoor als tussenstap al zonder succes hadden proberen aansluiten bij Lierse Kempenzonen.

PORTUGAL OF BELGIË?
Moreira kan in de toekomst nog uitkomen voor de Rode Duivels, al lijkt de kans daarop eerder klein te zijn. Het talent was bij de U15 immers nog Belgisch jeugdinternational, maar maakte daarna de overstap naar de Portugese selecties. Daar is hij ondanks zijn jonge leeftijd zelfs al doorgegroeid naar de U19, met wie hij zich in maart wel niet kon plaatsen voor het EK.


LEES OOK: Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Zal hij nog Rode Duivel worden?

Meest recent

Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

3
3
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

42
42
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

48
48
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

51
51
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

116
116
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

207
207
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

345
345
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

59
59
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

278
278
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

433
433
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

146
146
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

128
128
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

613
613
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

84
84
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

411
411
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

227
227
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

354
354
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

529
529
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

298
298
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

260
260
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

333
333
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

396
396
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

424
424

Meer sportnieuws