De Pro League maakte maandagavond de kalender voor de Play-Offs bekend, die zich in het weekend van 23 april op gang trekken. Maar de belangrijkste nacompetitie dreigt in mineur van start te gaan. Zo is de kans groot dat leider Union SG zijn puntentotaal niet zal kennen voor zijn eerste wedstrijd in de PO's.
En dat heeft alles te maken met de gebeurtenissen van afgelopen zondag in de match tegen Beerschot. In de slotminuten toonden de Antwerpse fans zich van hun slechtste kant. Zo werd eerst met vuurwerk op het veld gegooid. Vervolgens probeerden enkele heethoofden de confrontatie met de thuisaanhang aan te gaan en werd het veld ook betreed door enkele onverlaten. De oproerpolitie moest massaal uitrukken en de wedstrijdleiding besloot de wedstrijd uiteindelijk stop te zetten.
De vraag is nu welke sportieve gevolgen die stopzetting zal hebben. In principe zou Union een forfaitzege moeten krijgen omdat de schuld bij de aanhang van Beerschot lag. Maar door de vechtpartijen raakte ook een aantal fans van de thuisploeg betrokken. En indien Union mede-verantwoordelijk wordt geacht, zou de match (al dan niet voor een deel) herspeeld moeten worden. De kans op dat laatste scenario is vrij klein, toch zal het nog even duren alvorens uitsluitsel volgt.
ONGEZIENE SITUATIE
Dat heeft onder meer te maken met de geldende termijnen bij het bondsparket en de tijd die de betrokken partijen moeten krijgen om eventueel in beroep te gaan. Dat er nog een verlengd weekend aankomt, is natuurlijk ook niet handig. De kans is dan ook groot dat de Champions' Play-Offs van start zullen gaan zonder dat de koploper zijn exact puntenaantal kent. Een chaotische situatie die behoorlijk ongezien is.
LEES OOK: RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding
Kobe K