Beerschot likt zijn wonden en legt zich neer bij sancties

door
Beerschot likt zijn wonden en legt zich neer bij sancties

De laatste speeldag van de reguliere competitie zorgde (alweer) voor heel wat spektakel op de Belgische voetbalvelden. Het grootste deel van dat spektakel was bijzonder positief, al kreeg de reputatie van het Belgische voetbal toch weer een fikse knauw. Zo ontsierden talloze Beerschot-supporters de partij tussen Union en Beerschot. Ondertussen likt de degradant zijn wonden. 


In een gesprek met Het Laatste Nieuws vertelde Beerschot-voorzitter Francis Vrancken over de stand van zaken rond de relschoppers. Zo zal het bestuur van de degradant vanavond een vergadering inplannen om het te hebben over mogelijke sancties voor de hooligans van dienst. Er werden overigens al enkele daders geïdentificeerd, en de club vreest inmiddels ook voor een georkestreerde actie van de harde kern. "Zelfs bij een 0-1 stand had dit voorval wellicht plaatsgevonden", aldus Vrancken. 

De club kreeg inmiddels al een boete opgelegd van maar liefst 50.000 euro. Bij die straf - en elke toekomstige sanctie - zal Beerschot zich dan ook neerleggen zonder enig weerwoord. "We gaan nederig ons hoofd buigen. Het is dan ook enorm frustrerend, degoutant en demotiverend wat gisteren heeft plaatsgevonden", besluit een neergeslagen voorzitter. 

Immense imagoschade

De feiten van gisteren hebben ook een enorme invloed op de toekomst van de club. Eerder dit seizoen kwam Beerschot al in opspraak bij talloze sponsors en geldschieters vanwege de supportersrellen tegen Antwerp. Nu is dat opnieuw het geval. "Partners, investeerders en hoofdeigenaar Prins Abdullah stellen zich terecht vragen. Zij willen hier allemaal geen slachtoffer van worden. De imagoschade voor onze club is dan ook enorm", luidt het verder nog bij Vrancken. 

LEES OOK: KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

De relschoppers dienen een levenslang stadionverbod te krijgen.

Meest recent

Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

49
49
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

50
50
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

147
147
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

74
74
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

109
109
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

32
32
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

263
263
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

92
92
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

208
208
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

553
553
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

97
97
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

89
89
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

77
77
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

68
68
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

515
515
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

131
131
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

45
45
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

117
117
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

53
53
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

325
325
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

59
59
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

64
64
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

121
121
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

41
41
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

301
301

Meer sportnieuws