Anderlecht voert oorlog voor droomspits

door
Anderlecht voert oorlog voor droomspits

RSC Anderlecht kende de voorbije jaren grote successen met het huren van aanvallers. De huurdeals van Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee en Christian Kouamé waren bijvoorbeeld allemaal een schot in de roos. Maar het huren van aanvallers betekent ook dat Sporting elk jaar op zoek moet gaan naar minstens één nieuwe aanvalsleider. En dat zal ook in de komende zomermercato sowieso het geval zijn. Met Petar Musa (Boavista, gehuurd van Slavia Praag) onderzoekt Anderlecht alvast een oplossing voor op de lange termijn. Maar zijn eventuele komst naar het Lotto Park belooft nu al een helse strijd te zijn.


DE NIEUWE KOUAMÉ

In de wandelgangen van RSC Anderlecht wordt de kans op een verlengd verblijf van Christian Kouamé (gehuurd van Fiorentina) en Joshua Zirkzee (gehuurd van Bayern München) zowat als nihil omschreven. Daarom staat Peter Verbeke staat in de komende maanden wederom voor een aartsmoeilijke uitdaging: de CEO van RSC Anderlecht moet namelijk een echte doelpuntenmaker naar het Lotto Park zien te loodsen. Verbeke en zijn scoutingsteam monitoren de wereldmarkt op zoek naar een scorende spits die binnen de financiële limieten van de club past.



In die complexe zoektocht is Verbeke nu uitgekomen bij Petar Musa (Boavista, gehuurd van Slavia Praag). De 24-jarige centrumspits maakt momenteel het mooie weer in Portugal, waar hij ondertussen al tien doelpunten scoorde bij Boavista (11de in de Primeira Liga). Musa maakt er niet alleen indruk met zijn vele doelpunten, maar eveneens door zijn uitstekend kopspel, het spelen met zijn rug naar het doel, diepgang en snelheid. In die zin kan Musa enigszins vergeleken worden met Christian Kouamé, de Ivoriaan die dit seizoen een grote meerwaarde is bij Anderlecht.

INTERNATIONAL IN SPÉ

Door zijn sterke prestaties dit seizoen op uitleenbasis bij Boavista, het is namelijk niet vanzelfsprekend om tien goals te scoren bij een laagvlieger, lokt hij de interesse van verschillende clubs zoals RSC Anderlecht, maar verder ook van Feyenoord, Sporting Lissabon, Benfica en FC Porto. En ‘t is ook mede daarom dat Musa in de vorige interlandbreak getipt werd om zijn eerste selectie bij de Kroatische nationale ploeg te vieren. Volgens Kroatische media zou de lange spits (hij meet 1 meter 90) een eerste selectie alvast niet gestolen hebben.

Desondanks behoorde Petar Musa zelfs niet tot de ruime voorselectie van bondscoach Zlatko Dalic. Maar dat liet de vlotscorende spits niet aan zijn hart komen. “Misschien komt die oproep nog wel, wie weet. Iedereen hoopt om zijn land te mogen vertegenwoordigen. Het is een enorme eer en trots om voor ons land te mogen spelen”, zei Musa aan Sportske Novosti. “Ik speel goed, ik maak doelpunten, ik doe mijn werk op het veld op de juiste manier en ik geloof dat ik dat zal blijven doen. Maar ik kan mezelf geen international noemen. Het is de coach die de spelers kiest.”



De niet-selectie van Petar Musa zorgde voor verbazing in de Kroatische media want het is al langer bekend dat de nationale ploeg geen echte diepe spits heeft. Daarom werd de naam van Musa zo nadrukkelijk naar voren geschoven in de voorbije weken en werd er geopperd dat hij nu maar eens zijn kans moest krijgen bij de grote jongens. Musa is groot, sterk, balvast én jong. Bovendien bewees hij zich al verschillende keren bij de U21 van Kroatië, waar hij 4 goals scoorde in 11 wedstrijden. Wie weet komen we Musa straks wel tegen op het WK 2022, waar de Rode Duivels in dezelfde groep zitten als Kroatië.

OORLOG OM MUSA

Petar Musa staat nog tot en met 2024 onder contract bij Slavia Praag, maar de Tsjechische topclub leende hem in de voorbije jaren uit aan vier (!) verschillende clubs. Dat is niet bepaald een groot teken van vertrouwen in de 24-jarige spits. Daarnaast ligt Slavia in een stevige juridische strijd verwikkeld met Boavista, de club die hem dit seizoen huurt. En dat kan de zaken voor Anderlecht dus flink bemoeilijken. Er zijn twee grote disputen waarover Slavia en Boavista vandaag in de clinch liggen.

Vooreerst werd er bij de aanvang van de tijdelijke transfer contractueel afgesproken dat Boavista een een huurvergoeding ter waarde van één miljoen euro zou betalen. Slavia Praag claimt nu dat de Portugezen hun tussentijdse betalingen niet zijn nagekomen. Daarnaast beschikt Boavista over een aankoopoptie van 3,5 miljoen euro, zodra Petar Musa minstens 10 doelpunten zou scoren. Dat is hem ondertussen al gelukt maar door het verzaken aan de betalingsvoorwaarden voor de oorspronkelijke huutransfer, vecht Slavia Praag die aankoopclausule nu aan bij de legale instanties van de FIFA.



Boavista hoopt op zijn beurt dat ze Petar Musa kunnen aankopen middels de veelbesproken aankoopoptie van 3,5 miljoen euro, waardoor ze hem volgende zomer voor flink wat meer geld kunnen verpatsen. Volgens journalist Ante Sucic van Germanijak volgt Anderlecht de zaak nauwlettend op en is Sporting dus bereid om zich te mengen in deze kleine oorlog rond Musa. Al is het nog maar de vraag of de spits door deze grote heisa nog wel zal passen in de financieel plaatje van de Anderlecht.

LEES OOK: 'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Zal Anderlecht deze strijd winnen?

Meest recent

'Opluchting voor Genk: toch nog uitweg voor Zeqiri'

KRC Genk kan al bij al tevreden zijn over zijn mercato tot dusver. Het verloor wel enkele ...

99
99
Dankzij oude bekende: eerste Afrikaanse WK-deelnemer bekend

Binnen negen maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico al van start en dus raken ...

37
37
Overnamesoap Beerschot: aandeelhouders reageren

Beerschot heeft er alweer woelige jaren opzitten, maar mogelijk lonkt er een frisse start voor de ...

116
116
Frankrijk bibbert naar zege, Karetsas schittert opnieuw

Vrijdag stonden er opnieuw de nodige kwalificatiewedstrijden op het programma voor het WK van ...

65
65
Stevige waarschuwing voor Coucke: "Niet vergeten!"

Vrijdag kwam de officiële bevestiging van wat al enkele dagen bekend was: Wouter Vandenhaute is ...

225
225
Van Bommel hakt knoop door over Nederlands aanbod

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afzwaaide bij Antwerp, waar hij ...

56
56
Bij Cercle verguisde Vromant vindt straffe uitdaging

Bij Cercle Brugge gooiden ze het deze zomer over een volledig nieuwe boeg. Na een rampzalig seizoen ...

86
86
Nieuwe domper bij Duivels: speler haakt af voor Kazachstan

Veel tijd om na te genieten van de ruime zege in Liechtenstein hebben de Rode Duivels niet, want ze ...

261
261
'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Anderlecht incasseert de laatste tijd de ene na de andere mokerslag. De Europese uitschakeling tegen ...

794
794
Van der Vaart en dochter Johan Derksen delen groot nieuws

Rafael Van der Vaart stond met flair in Bernabéu, viel op in Hamburg, werd verguisd én ...

32
32
Vermeeren in vrije val: pijnlijke oorzaak duikt op

Arthur Vermeeren maakte deze zomer nog maar eens een transfer. De 20-jarige middenvelder verruilde ...

238
238
OHL heeft volgende transferdeal met Union beet

Bij Union is het nog een onverwacht druk einde van de mercato geworden. De landskampioen zag toch ...

52
52
‘Deadlinebom: Anderlecht wil nog gigantische transfer forceren‘

Bij Anderlecht ging alle aandacht vrijdag uit naar de officiële bevestiging van het vertrek van ...

871
871
Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

687
687
Tranen bij Van der Gijp: hartverscheurende onthulling zoon

Tijdens een bijzondere uitzending van Vandaag Inside, waar deze week extra aandacht wordt besteed ...

40
40
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

176
176
Lommel SK pakt uit, Patro verrast met transfer

Lommel SK en Patro Eisden gaan dit seizoen volop voor promotie. De twee Limburgse tweedeklassers ...

171
171
Enorme vrees bij Duivels: "Groot probleem voor Garcia"

België won overtuigend van Liechtenstein. Op het einde van de wedstijd stond er 0-6 op het ...

182
182
Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

763
763
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

853
853
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

297
297
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

409
409
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

888
888
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

750
750
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

63
63

Meer sportnieuws