TRANSFERUURTJE: 'Holzhauser blijft in JPL, Vormer naar Essevee'

270
TRANSFERUURTJE: 'Holzhauser blijft in JPL, Vormer naar Essevee'

Achter de schermen wordt al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk nog van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er gaan bij Club Brugge alsmaar meer geruchten dat Ruud Vormer zou kunnen vertrekken. De aanvoerder is dit seizoen op de bank beland en is daar uiteraard niet gelukkig mee. In de wandelgangen klinkt het dat Zulte Waregem een uitweg zou kunnen bieden. Bij Essevee zou Vormer herenigd worden met ex-ploegmaats Simons en De fauw, terwijl Essevee enkele jaren geleden al eens een deal met Club sloot waarbij het Vossen overnam, maar Club wel nog een deel van zijn salaris bleef doorbetalen.



Wie ook verrassend in de JPL zou kunnen blijven, is Raphael Holzhauser. De Oostenrijkse spelmaker heeft een clausule in zijn contract waardoor hij na de degradatie Beerschot gratis kan verlaten en OH Leuven maakt alvast werk van zijn komst. Holzhauser werd zelfs al op restaurant gespot met trainer Marc Brys.

De plaats van Beerschot in 1A zal ingenomen worden door Westerlo, dat al werk maakt van zijn kern voor volgend seizoen. Daarin is mogelijk ook nog plaats voor Maxim De Cuyper en Thomas Van den Keybus. De twee jongeren worden gehuurd van Club Brugge, maar doen het goed in het Kuipje en lijken op Jan Breydel niet veel uitzicht te hebben op speeltijd. Club lijkt dus wel open te staan voor een nieuwe uitleenbeurt.



Andere grote vraag bij Club: waar speelt Charles De Ketelaere volgend seizoen? Volgens Italiaanse media heeft Leicester City momenteel de beste papieren om het goudhaantje te strikken. Het enige obstakel zou kunnen zijn dat de Foxes volgend seizoen geen Europees spelen. Daarvan hopen clubs als AC Milan, Napoli en Newcastle van te profiteren.

Bij Anderlecht gaan ze er inmiddels niet meer van uit dat Joshua Zirkzee en/of Christian Kouamé zullen blijven. De kern voor volgend seizoen wordt dan ook zonder het duo voorbereid en dat betekent dat er een nieuwe spits zal moeten komen. Peter Verbeke zou alvast de mondiale markt aan het afschuimen zijn op zoek naar een spits met groeipotentieel, die bovendien ook binnen de financiële mogelijkheden past.



Eén van de namen die nu al opduikt, is die van Petar Musa. De 24-jarige Kroaat wordt dit seizoen door Slavia Praag verhuurd aan Boavista, waar hij het met tien goals in 24 matchen goed doet. Dat levert hem heel wat interesse op, want naast Anderlecht zouden ook FC Porto, Benfica, Sporting Lissabon en Feyenoord hem volgen. Boavista beschikt over een aankoopoptie en kan die mogelijk lichten om Musa meteen met winst door te verkopen.

BUITENLAND

FC Barcelona
maakt volop werk van versterking voor volgend seizoen, maar dat betekent dat er ook spelers zullen moeten vertrekken. Eén van de kandidaten voor een transfer is Memphis Depay, die na een blessure en de komst van Aubameyang op het achterplan geraakt is. De Nederlander zou na één jaar al Camp Nou kunnen verlaten en terugkeren naar de Premier League. Daar staan Arsenal, Everton, Newcastle United en Tottenham klaar om hem onderdak te bieden. Ook Juventus zou een optie zijn.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Moet Club Brugge Vormer laten vertrekken?

Meest recent

Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

11
11
Kritiek op Lukaku: "Hij is daarvan de dupe bij Fenerbahçe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

13
13
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

88
88
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

45
45
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

172
172
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

158
158
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

241
241
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

175
175
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

69
69
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

77
77
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

41
41
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

183
183
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

108
108
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

213
213
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

198
198
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

292
292
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

70
70
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

63
63
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

518
518
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

74
74
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

84
84
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

56
56
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

176
176
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

86
86
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

93
93

Meer sportnieuws