Toptrainer verrast: "Ik had vorige zomer al getekend bij Real"

186 stemmen
Toptrainer verrast:

Real Madrid moest vorige zomer op zoek naar een nieuwe trainer, want na 2,5 jaar gaf Zinedine Zidane er in zijn tweede periode in het Bernabeu de brui aan. In die zoektocht werden heel wat namen aan de Koninklijke gelinkt, maar uiteindelijk viel de keuze toch weer op een oude bekende. Carlo Ancelotti ging immers voor de tweede keer aan de slag bij Real.


Die keuze is voorlopig vrij goed uitgepakt. Real lijkt onbedreigd op weg naar de titel in La Liga, want het heeft met nog negen speeldagen voor de boeg een voorsprong van negen punten op eerste achtervolger FC Sevilla. Grootste rivalen FC Barcelona en Atletico Madrid volgen zelfs al op twaalf punten, ook al kreeg Real vlak voor de interlandbreak een 0-4 om de oren in de Clasico. In de Champions League ligt het ook nog op koers nadat PSG in de achtste finales spectaculair gewipt werd.

Maar het had ook anders kunnen lopen, want bijna zat een andere coach op de bank in het Bernabeu. "Ik had vorige zomer mijn contract bij Real Madrid al getekend", onthult Massimiliano Allegri immers in GQ. "Alles was rond. Maar toen nam Juventus contact op... Ik heb de volgende ochtend meteen Florentino Perez gebeld. 'Sorry, ik kom niet. Ik ga naar Juventus', zei ik hem."

VRIJE VAL
Bij Juve werd Allegri de opvolger van Andrea Pirlo, die na een teleurstellend seizoen moest opkrassen. De 54-jarige coach is er echter niet in geslaagd het tij te keren, want ook dit seizoen doet de Oude Dame niet mee voor de prijzen. In de Serie A staat het momenteel pas vierde en lijkt het in eerste instantie te moeten focussen op het veiligstellen van een ticket voor de Champions League. Daarin werd het in de achtste finales al uitgeschakeld, nadat Juve in eigen huis een pandoering kreeg van Villarreal.


LEES OOK: Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

Met Allegri deed Real Madrid het nu...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

121
121
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

64
64
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

130
130
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

449
449
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

143
143
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

166
166
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

55
55
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

191
191
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

950
950
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

804
804
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

676
676
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

368
368
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

254
254
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

721
721
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

473
473
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

444
444

Meer sportnieuws