Deze 3 Rode Duivels mogen WK nu al vergeten

door
Deze 3 Rode Duivels mogen WK nu al vergeten

Roberto Martinez liet tegen Ierland en Burkina Faso heel wat spelers opdraven. Toch kreeg niet iedereen speelkansen van de bondscoach. Vier jongens bleven teleurgesteld achter.


Dat Davy Roef niet zou gaan spelen, was al snel duidelijk. Maar de doelman van AA Gent zag ook dat Wout Faes, Sambi Lokonga en Dante Vanzeir niet in actie kwamen in deze interlandperiode. Martinez gaf tekst en uitleg in La Dernière Heure.

"Sambi Lokonga, Faes en Vanzeir speelden in beide wedstrijden geen minuut. Ik had ze graag speeltijd gegeven, maar dat was gezien de omstandigheden niet mogelijk. Op bepaalde posities wilde ik geen volledige rotatie doorvoeren in de twee matchen. En dan hebben sommige spelers misschien meer laten zien op training, al hadden ze misschien wel minuten verdiend."

QATAR

Het lijkt nu al vast te staan dat het trio zijn WK-kansen mag opbergen. Faes is duidelijk pas vierde of vijfde keuze na spelers als Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jason Denayer en Leander Dendoncker. Lokonga, die momenteel niet speelt bij Arsenal, zag dat Orel Mangala hem is voorbij gestoken in de pikorde, terwijl Vanzeir ziet dat er vooraan veel te veel concurrentie is. De drie spelers konden echter proeven van de sfeer bij de Rode Duivels en zij zullen in de toekomst wellicht meer gaan spelen, wanneer enkele Belgen gaan afhaken. Faes, Lokonga en Vanzeir lijken daarom meer richting het EK 2024 te moeten kijken, want het staat nu al vast dat zij - zonder grote veranderingen - niet zullen meegaan naar het WK in Qatar.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Zullen zij in 2022 nog opgeroepen worden?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

65
65
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

6
6
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

347
347
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

26
26
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

104
104
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

50
50
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

131
131
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

52
52
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

174
174
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

237
237
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

264
264
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

49
49
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

477
477
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

193
193
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

543
543
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

297
297
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

288
288
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

266
266
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

258
258
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

133
133
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

435
435
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

418
418
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

235
235

Meer sportnieuws