'Twee extra Duivels verzekerd van WK-ticket'

door
'Twee extra Duivels verzekerd van WK-ticket'

Bondscoach Roberto Martinez wou van de oefenwedstrijd tegen Ierland (2-2) gebruik maken om een aantal lessen te trekken richting het WK in Qatar. Maar het merendeel van de experimentele basisploeg liet een zeer povere indruk achter. Al waren er ook enkele lichtpunten aan Belgische zijde.


Zo begonnen de Duivels best aardig aan de wedstrijd, in het eerste halfuur waren ze grotendeels. Bovendien kon Michy Batshuayi zijn straffe statistieken nog wat verder opkrikken. De spits zit nu alweer aan 23 doelpunten bij de nationale ploeg, in slechts 39 duels. Volgens La Dernière Heure beschikt hij momenteel dan ook over de beste papieren om als doublure van Romelu Lukaku mee te gaan naar Qatar.

Van de voornaamste kandidaten voor die positie is Batshuayi dit seizoen ook degene die het meeste speelminuten verzamelt. Enkel als daar begin volgend seizoen drastisch verandering in komt, zou zijn WK-selectie nog in gevaar kunnen komen. Daarnaast lijkt ook Hans Vanaken een zekerheid. Ook hij pikte opnieuw een doelpunt mee en werd tegen de Ieren heel vaak in het spel betrokken.

ALTERNATIEF KDB
Bij SudPresse stelt men dan ook dat Vanaken momenteel het beste alternatief is voor Kevin De Bruyne, al blijft er uiteraard nog een groot klasse-verschil met de spelmaker van Manchester City. In ieder geval lijkt ook de Limburger nu al verzekerd van zijn ticket voor Qatar. Al zag LDH wel nog een werkpuntje. Zo liet Vanaken bij momenten een wat passieve indruk achter in de duels. Daaraan zal hij dus moeten werken met oog op het wereldkampioenschap.

LEES OOK: 'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

Vanaken verdient een selectie voor het WK ...

Meest recent

Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

3
3
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

28
28
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

90
90
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

81
81
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

30
30
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

44
44
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

99
99
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

252
252
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

515
515
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

422
422
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

286
286
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

128
128
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

106
106
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

344
344
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

183
183
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

282
282
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

340
340
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

48
48
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

188
188
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

642
642
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

176
176
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

233
233
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

435
435
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

107
107

Meer sportnieuws