Vlap neemt zware revanche op Kompany

door
Vlap neemt zware revanche op Kompany

Qua voetbaltechnisch vermogen en neus voor doelpunten had Michel Vlap altijd zijn plaats bij Anderlecht. Maar Vincent Kompany eist echter nog andere kwaliteiten van zijn spelers, en die situeren zich voornamelijk op het fysieke vlak. En net daar knelde het schoentje bij Vlap. Maar verrassend genoeg maakt Vlap dit seizoen op huurbasis bij FC Twente een heuse metamorfose door in het fysieke gedeelte. Hij is namelijk een cruciale pion geworden in het ‘Atlético Madrid van Nederland’ en zijn fysieke parameters zijn bijna dubbel zo sterk geworden.


GEEN MANNETJESPUTTER

Vorige zomer rekende Vincent Kompany niet meer op Michel Vlap. Zijn specifieke speelstijl zou niet passen in het concept van de Anderlecht-coach en daarnaast had hij ook moeite om plaats te nemen op de bank. Vlap ging niet goed om met die situatie, want bij Heerenveen was ie altijd een basisspeler. “Als ik het soms niet eens was met een bepaalde keuze, of niet speelde, kon ik mijn emoties niet verbergen. Bij Heerenveen had ik daar nooit mee om hoeven leren gaan”, zei hij aan NOS. “Kompany vond dat ik daar anders op had moeten reageren en dat vind ikzelf ook.”

Maar de voornaamste reden van Michel Vlaps eliminatie bij Anderlecht was naar verluidt zijn werkkracht en volhardendheid. Of het gebrek eraan. Vlap deed zichzelf te weinig pijn in de trainingsarbeid en in de wedstrijden. En ook bij FC Twente, de club die Vlap huurt dit seizoen, kwam er oorspronkelijk veel kritiek. “ Het is een hele goede speler en ik weet niet precies wat het is, maar hij mist iets”, zei Youri Mulder toen. “Als ik hem het veld af zie lopen dan denk ik soms wel eens: hij mag wel wat meer een mannetjesputter worden, hij mag wel iets sterker worden.”



Het dieptepunt van Michel Vlap dit seizoen bij FC Twente vond plaats in de oefenwedstrijd tegen Cercle Brugge, waarin hij en zijn ploegmaat Jesse Bosch grossierden in het balverlies en verkeerde keuzes. “Ze zeggen wel eens: de voorhoede wint wedstrijden voor je. De achterhoede kan wedstrijden verliezen en het middenveld bepaalt of je goed of slecht voetbalt. Nou, ons middenveld (Bosch/Ilic/Vlap en na rust Brama/Ilic/Bosch, red.) was technisch heel zwak. Aan de bal was het zo slecht”, sneerde Twente-coach toen hard richting Vlap.

HET ATLÉTICO VAN NEDERLAND

Tijdens zijn eerste maanden bij FC Twente liet Michel Vlap het vaak afweten tijdens de wedstrijden, maar desondanks waren de trainers en zijn ploegmaats heel lovend over zijn werk op training. Op die manier nam de kritiek in de media gevoelig toe. Vooral omdat Vlap binnengehaald werd als de speler die bij Heerenveen in één seizoen zestien goals had gemaakt. Maar de aanvallende middenvelder kon ook heel wat geldige excuses inroepen. Zo speelde hij in de voorbije jaren erg weinig bij Anderlecht en bij Bielefeld. En bovendien arriveerde hij dit seizoen pas halfweg de voorbereiding bij FC Twente.



“Dat merk je in het begin. Je wilt meteen je stempel drukken, maar je fysieke staat laat dat nog niet toe. Bovendien heb ik ook nog corona gehad”, zei hij daarover in de Nederlandse pers. Maar stelselmatig pikte Michel Vlap terug aan met sterke fysieke parameters en sindsdien neemt hij een prominente rol op bij FC Twente. Hij startte namelijk al in 24 van de 27 Eredivisie-wedstrijden bij de Tukkers. Bovendien maakte hij zich het fysieke spel van de ploeg eigen, dat bij onze Noorderburen omschreven wordt als het Atlético Madrid van Nederland. “We knokken en vechten”, zei hij eerder dit seizoen.

BETER DAN BIJ ANDERLECHT

Daardoor schuwt Michel Vlap het harde werk niet langer, iets wat hem tijdens zijn passage bij Anderlecht nochtans wel verweten werd. De aanvallende middenvelder gaat in vergelijking met zijn positionele collega’s in de Eredivisie bijzonder veel duels aan én bovendien wint hij er ook veel. Daarnaast krijgt en verdeelt hij veel passes. Het is duidelijk dat Vlap op het fysieke vlak veel stappen heeft gezet en bij FC Twente verbrak hij zelfs zijn individueel record van het aantal gelopen kilometers in een wedstrijd. Om het in de woorden van Youri Mulder te zeggen: Vlap is dit seizoen meer een mannetjesputter geworden.



En deze stelling wordt alvast bevestigd door de cijfers. Dit seizoen gaat Michel Vlap bij FC Twente 22 duels aan per 90 minuten. Bij Anderlecht vorig seizoen was dat nog een pak minder met 14 duels per 90 minuten. Het straffe is evenwel dat hij dus meer duels aangaat bij Twente én die ook meer wint dan bij Sporting. Bij de Tukkers telt hij per wedstrijd namelijk 10 geslaagde duels, terwijl dat gemiddelde bij Anderlecht ‘maar’ 6 geslaagde duels per wedstrijd was. Het is duidelijk dat Vlap in De Grolsch Veste een extra dimensie aan zijn spel toevoegt. En net toevallig de specifieke eigenschap die hij in het Lotto Park nog ontbeerde.

BERICHT VAN KOMPANY

Door die extra fysieke mogelijkheden knoopte Michel Vlap terug aan met sterke prestaties. Tegen RKC Waalwijk was hij bijvoorbeeld de beste speler bij FC Twente. Vlap scoorde ook in die match waarna de Nederlandse pers stilaan hun mening over hem moesten herzien. “Dit was weer ‘een grammetje’ van de Michel Vlap van Heerenveen”, zei hij toen aan De Gelderlander. Vincent Kompany stuurde hem na de wedstrijd zelfs een bericht. “Hij doet dat zeker niet elke week, maar het bewijst dat hij me niet vergeten is. Dat siert hem. Hij hoeft dat niet te doen”, gaf Vlap toe aan Het Nieuwsblad.



Michel Vlap is bij FC Twente dus een belangrijke ervaring rijker geworden maar anderzijds vertaalt zich dat niet in zijn statistieken. De Nederlander telt dit seizoen ‘amper’ 3 goals en 2 assists in 27 competitiewedstrijden. Maar dat gebrek aan statistieken valt voornamelijk te wijten aan de specifieke speelstijl van de club onder Ron Jans. “Je moet kansen krijgen om te scoren”, zei Vlap daar eerder over in Het Nieuwsblad. Twente speelt namelijk vanuit de omschakeling en bijgevolg vergaart de ploeg weinig balbezit. En dan wordt het moeilijk om te scoren, want Vlap is afhankelijk van de passes die hij krijgt.

POLL: Verdient Vlap een nieuwe kans bij Anderlecht?

Meest recent

Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

18
18
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

158
158
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

734
734
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

77
77
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

292
292
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

169
169
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

266
266
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

87
87
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

100
100
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

376
376
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

401
401
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

106
106
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

610
610
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

150
150
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1207
1207
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

503
503
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

430
430
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

233
233
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

961
961
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

146
146

Meer sportnieuws