Courtois maakt zich onsterfelijk met Real-actie

361 stemmen
Courtois maakt zich onsterfelijk met Real-actie

Real Madrid blijft goed op weg naar de Spaanse landstitel en maakt zich in de kwartfinales van de Champions League op voor een tweeluik tegen Chelsea FC. Maar zondagavond slikten de Madrilenen wel een opdoffer van formaat. Zo werd op eigen veld met zware 0-4-cijfers verloren van aartsrivaal FC Barcelona.


Hoewel deze nederlaag weinig gevolgen heeft in het klassement, kwam de Clasico-afgang wel hard aan het Real-kamp. Niet in het minst bij Thibaut Courtois. Het sluitstuk speelde zelf nochtans een goede match en met enkele knappe reddingen voorkwam hij dat het een blamage van historisch formaat werd. Achteraf toonde Courtois zich dan ook scherp, onder meer voor de tactische keuzes van coach Carlo Ancelotti.

De Rode Duivel liet in de Spaanse pers ook verstaan dat dit soort nederlagen 'onacceptabel is voor het imago van de club'. Dat leek hij na de match meteen te beseffen. Zo was hij één van de weinige spelers die het volledige veld rondgingen om zich te excuseren bij de supporters en hen te bedanken voor het steun. Volgens Marca was hij de laatste die de kleedkamer inging en zowat de enige die ook applaus kreeg van het publiek, dat zijn actie duidelijk apprecieerde.

REACTIE OP SOCIALE MEDIA
Daags nadien kwam de doelman op zijn sociale media-kanalen ook nog eens met een extra boodschap voor de aanhang van de Koninklijke. "Gisteren was een trieste dag, maar we blijven één team", klonk het. "Winnen of verliezen, we doen het samen en we zullen op een gepaste manier reageren. Ik weet dat het pijnlijk is om hier aan te denken, maar we zullen er alles aan doen om te winnen wanneer er titels op het spel staan."

LEES OOK: Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

🚀

Courtois zou op termijn een goede trainer zijn ...

Meest recent

Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

21
21
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

26
26
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

64
64
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

58
58
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

45
45
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

193
193
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

83
83
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

285
285
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

306
306
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

83
83
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

334
334
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

41
41
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

477
477
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

334
334
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

425
425
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

156
156
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

76
76
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

134
134
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

113
113
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

55
55
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

230
230
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

300
300
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

139
139
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

839
839

Meer sportnieuws