De Bilde doet gewaagde top 4-voorspelling

door
De Bilde doet gewaagde top 4-voorspelling

Nog drie speeldagen en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er helemaal op. Maar er wordt nog op verschillende fronten gestreden in het klassement. Vooral het gevecht om de twee laatste tickets voor de Champions' Play-Off wordt bijzonder spannend en interessant.


Leider Union SG is inmiddels al zeker van zijn plekje in de belangrijkste nacompetitie en er moet al heel wat gebeuren alvorens Club Brugge nog uit de top vier valt. Maar voor de overige twee plekjes komen nog drie ploegen in aanmerking. RSC Anderlecht is inmiddels opgeklommen tot de derde plaats in het klassement. Antwerp FC volgt echter op slechts twee punten achterstand en AA Gent telt maar drie punten minder dan Paars-Wit.

Gezien de huidige vormcurven van de drie pretendenten, staat de Great Old er het slechtste voor. Maar het resterende programma van Antwerp oogt op papier niet al te zwaar. Bovendien nemen Gent en Anderlecht het zondag tegen mekaar op, minstens één van de concurrenten zal dus sowieso nog punten verspelen. Tot slot beschikt het stamnummer één over voldoende intrinsieke kwaliteiten om de klus te klaren.

NEGATIEVE SPIRAAL
Desondanks voorspelt analist Gilles De Bilde bij Het Laatste Nieuws dat Antwerp uiteindelijk toch uit de boot zal vallen. "Antwerp zit in een negatieve spiraal. Die 6 op 18 liegt niet. Het matige spel is gebleven, en de punten zijn weggevallen. In deze vorm zie ik ze niet veel punten meer pakken", stelt De Bilde. "Het enige voordeel voor Antwerp is dat Gent en Anderlecht dit weekend tegen mekaar voetballen. Maar het globale plaatje - spelpeil, vorm, punten - spreken in het voordeel van die laatste twee."

LEES OOK: Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wie grijpt volgens u náást de top 4?

Meest recent

'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

10
10
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

18
18
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

102
102
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

52
52
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

31
31
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

165
165
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

19
19
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

17
17
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

62
62
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

24
24
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

55
55
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

39
39
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

113
113
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

58
58
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

183
183
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

194
194
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

77
77
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

112
112
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

122
122
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

89
89
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

206
206
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

179
179
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

270
270
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

445
445
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

150
150

Meer sportnieuws