De Bilde doet gewaagde top 4-voorspelling

door
De Bilde doet gewaagde top 4-voorspelling

Nog drie speeldagen en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er helemaal op. Maar er wordt nog op verschillende fronten gestreden in het klassement. Vooral het gevecht om de twee laatste tickets voor de Champions' Play-Off wordt bijzonder spannend en interessant.


Leider Union SG is inmiddels al zeker van zijn plekje in de belangrijkste nacompetitie en er moet al heel wat gebeuren alvorens Club Brugge nog uit de top vier valt. Maar voor de overige twee plekjes komen nog drie ploegen in aanmerking. RSC Anderlecht is inmiddels opgeklommen tot de derde plaats in het klassement. Antwerp FC volgt echter op slechts twee punten achterstand en AA Gent telt maar drie punten minder dan Paars-Wit.

Gezien de huidige vormcurven van de drie pretendenten, staat de Great Old er het slechtste voor. Maar het resterende programma van Antwerp oogt op papier niet al te zwaar. Bovendien nemen Gent en Anderlecht het zondag tegen mekaar op, minstens één van de concurrenten zal dus sowieso nog punten verspelen. Tot slot beschikt het stamnummer één over voldoende intrinsieke kwaliteiten om de klus te klaren.

NEGATIEVE SPIRAAL
Desondanks voorspelt analist Gilles De Bilde bij Het Laatste Nieuws dat Antwerp uiteindelijk toch uit de boot zal vallen. "Antwerp zit in een negatieve spiraal. Die 6 op 18 liegt niet. Het matige spel is gebleven, en de punten zijn weggevallen. In deze vorm zie ik ze niet veel punten meer pakken", stelt De Bilde. "Het enige voordeel voor Antwerp is dat Gent en Anderlecht dit weekend tegen mekaar voetballen. Maar het globale plaatje - spelpeil, vorm, punten - spreken in het voordeel van die laatste twee."

LEES OOK: "Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Wie grijpt volgens u náást de top 4?

Meest recent

Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

5
5
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

62
62
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

63
63
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

63
63
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

53
53
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

91
91
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

106
106
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

59
59
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

85
85
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

213
213
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

186
186
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

122
122
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

225
225
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

155
155
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

737
737
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

139
139
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

140
140
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

1048
1048
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

289
289
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

83
83
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

422
422
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

473
473
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

62
62
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

155
155

Meer sportnieuws