De Bilde doet gewaagde top 4-voorspelling

door
De Bilde doet gewaagde top 4-voorspelling

Nog drie speeldagen en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er helemaal op. Maar er wordt nog op verschillende fronten gestreden in het klassement. Vooral het gevecht om de twee laatste tickets voor de Champions' Play-Off wordt bijzonder spannend en interessant.


Leider Union SG is inmiddels al zeker van zijn plekje in de belangrijkste nacompetitie en er moet al heel wat gebeuren alvorens Club Brugge nog uit de top vier valt. Maar voor de overige twee plekjes komen nog drie ploegen in aanmerking. RSC Anderlecht is inmiddels opgeklommen tot de derde plaats in het klassement. Antwerp FC volgt echter op slechts twee punten achterstand en AA Gent telt maar drie punten minder dan Paars-Wit.

Gezien de huidige vormcurven van de drie pretendenten, staat de Great Old er het slechtste voor. Maar het resterende programma van Antwerp oogt op papier niet al te zwaar. Bovendien nemen Gent en Anderlecht het zondag tegen mekaar op, minstens één van de concurrenten zal dus sowieso nog punten verspelen. Tot slot beschikt het stamnummer één over voldoende intrinsieke kwaliteiten om de klus te klaren.

NEGATIEVE SPIRAAL
Desondanks voorspelt analist Gilles De Bilde bij Het Laatste Nieuws dat Antwerp uiteindelijk toch uit de boot zal vallen. "Antwerp zit in een negatieve spiraal. Die 6 op 18 liegt niet. Het matige spel is gebleven, en de punten zijn weggevallen. In deze vorm zie ik ze niet veel punten meer pakken", stelt De Bilde. "Het enige voordeel voor Antwerp is dat Gent en Anderlecht dit weekend tegen mekaar voetballen. Maar het globale plaatje - spelpeil, vorm, punten - spreken in het voordeel van die laatste twee."

LEES OOK: Overmars smijt transferplannen Antwerp op tafel

Trending:

‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Wie grijpt volgens u náást de top 4?

Meest recent

‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

14
14
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

65
65
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

86
86
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

264
264
'Bliksemvertrek Wout Weghorst bij Ajax'

Ajax staat voor een heel belangrijk seizoen. Na drie seizoenen zonder prijs wordt het dringend tijd ...

74
74
Kat Kerkhofs dropt plots bommetje over Dries Mertens

Dries Mertens leek enkele weken geleden zijn afscheid te hebben aangekondigd. Maar is dat ook zo? ...

237
237
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

De zomerstage van Club Brugge zit erop, komende week start de laatste rechte lijn richting de ...

520
520
Spraakmakende opvolger Hasi bij Anderlecht nu al bekend?

RSC Anderlecht besloot ondanks een matig seizoenseinde om toch door te gaan met Besnik Hasi als ...

382
382
Johan Bakayoko weg: 'Bijzonder bedrag voor PSV'

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, is Johan Bakayoko uit beeld verdwenen bij de Rode ...

61
61
Overmars smijt transferplannen Antwerp op tafel

Antwerp FC vertoefde de voorbije dagen op Oostenrijkse bodem voor een oefenkamp. Ook directeur ...

268
268
'Transferclimax bij AA Gent: twéé privéjets staan klaar'

KAA Gent wil zich in de komende weken nog verder versterken. Maar eerst staan de Buffalo's op punt ...

315
315
'Jashari-saga escaleert in oorlog: PL-club moeit zich plots'

Bij Club Brugge zit de zomerstage in Londen erop, zaterdag houdt Blauw-Zwart wel nog een ...

1841
1841
“Topclub is het doel”: Vandenbroeck brandt van ambitie

Zulte Waregem was enkele jaren op rij op de dool. Essevee haalde vorig seizoen Sven Vandenbroeck ...

201
201
Lawal of Van Crombrugge? Fink velt oordeel

KRC Genk won vanavond een oefenpot tegen Hannover '96. Het werd 2-4 voor de Limburgers. Tobias Lawal ...

245
245
Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase

Op het EK in Zwitserland speelden de Red Flames hun laatste match. De Belgische dames maakten er een ...

235
235
'D-day bij Club Brugge: nieuwe twist in Jashari-soap'

Ruim een week voor de Supercup wordt Club Brugge geteisterd door transferperikelen. Hoewel het ...

1160
1160
'Transfersoap Brown kent gigantisch straffe plottwist'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga voorlopig nog altijd slechts één nieuwkomer in huis. ...

252
252
'Club Brugge ziet topaanwinst nog door vingers glippen'

Club Brugge haalde tot dusver al twee nieuwkomers in huis, maar daarmee is het huiswerk nog niet af ...

585
585
Overmars speelt open kaart: vertrekken of blijven?

Royal Antwerp FC lijkt in een neerwaartse spiraal te zitten. Na dubbel is het verval veel te groot. ...

519
519
Vrancken heeft 'transfernieuwtje' voor STVV-fans

STVV kent tot op heden een zeer goede voorbereiding. Trainer Wouter Vrancken mag zeer tevreden zijn ...

371
371
Keert Trebel verrassend terug naar JPL?

Er zijn nog heel wat spelers op zoek naar een nieuwe club. Adrien Trebel en Sebastien Bruzzese zijn ...

407
407
Westerlo krijgt bod binnen vanuit Major League Soccer

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

225
225
Anderlecht haalt oude succesformule vanonder het stof

RSC Anderlecht haalde met Enric Llansana een nieuwe middenvelder. Hij komt over van Go Ahead Eagles. ...

821
821
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Het kluwen rond Vincent Janssen zit muurvast. Terwijl Antwerp rekent op zijn vertrek om ruimte ...

1085
1085
Reis eist wéér hoofdrol op in oefenpot Club Brugge

Club Brugge speelde om 18u tegen het Poolse Rakow, dat morgen ook RSC Anderlecht partij geeft. ...

379
379

Meer sportnieuws