Mechele open: "Was niet proper van Clement"

508 stemmen
Mechele open:

De aanstelling van Alfred Schreuder als hoofdcoach bleek voor een aantal spelers van Club Brugge een goede zaak. Nieuwkomers Denis Odoi, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen bijvoorbeeld, veroverden al snel een vaste basisstek. En ook Brandon Mechele is opnieuw uitgegroeid tot een sterkhouder.


Het Brugse jeugdproduct vormt al jaren een rots in de branding, maar in de eerste seizoenshelft kwam zijn basisplaats plots op de helling te staan. Toenmalig trainer Philippe Clement gaf immers de voorkeur aan nieuwkomers Jack Hendry en Stanley Nsoki. Omdat die laatste toen niet kon overtuigen, kon Mechele zijn plekje uiteindelijk weer veroveren. Maar hij werd wel gepasseerd in topmatchen zoals thuis tegen PSG én op Leipzig en Anderlecht.

Mechele heeft op zich wel begrip voor de concurrentiestrijd, dat hoort nu eenmaal bij een topclub en was in de voorbije jaren ook het geval op zijn positie. Toch toont hij zich in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws scherp voor de manier waarop Clement de zaken toen afhandelde. "De manier waarop vond ik niet proper, al ben ik er nu anders mee omgegaan dan in het verleden", klinkt het. "De samenwerking met Clement was goed. Alleen jammer hoe het dit seizoen is afgelopen. Laat het ons daarbij houden."

TOEKOMST BIJ CLUB
Ondanks de gang van zaken, blijft Mechele de club hondstrouw. Zo hoopt hij zelfs door te gaan tot Blauw-Zwart in het nieuwe stadion kan gaan spelen. "Er is nog ruimte voor meer prijzen. Er zijn er met dubbel zoveel matchen als ik. Dan kan je jezelf moeilijk een icoon noemen. Mijn doel? Nog tien jaar spelen, zoals Timmy Simons. Dan ben ik 38 à 39. Dat zou echt top zijn.

LEES OOK: Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

Mechele verdient een nieuwe selectie voor de Duivels ...

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

40
40
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

6
6
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

109
109
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

89
89
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

400
400
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

135
135
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

64
64
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

88
88
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

50
50
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

218
218
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

91
91
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

316
316
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

350
350
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

93
93
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

352
352
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

503
503
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

355
355
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

445
445
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

81
81
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

137
137
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws