RSC Anderlecht staat zondag voor een mooie uitdaging. Paars-Wit speelt dan gastheer voor Antwerp in een echte topper in het klassement. De recordkampioen wil voortborduren op de 3-0 van vorige week tegen KV Oostende. De Great Old pakte vorige week thuis de drie punten tegen Beerschot.
De twee clubs worden maar door één punt gescheiden in het klassement. Het elftal dat wint, zet een grote stap richting de top vier. Wie verliest, moet achterom kijken en hopen dat AA Gent niet zegeviert op het veld van rode lantaarn Beerschot. De Buffalo's kregen deze week wel een tikje toen ze met 1-0 gingen verliezen op het veld van het Griekse PAOK Saloniki. Kruipt die nederlaag in de kleren van de troepen van Hein Vanhaezebrouck?
RSCA-coach Vincent Kompany zal moeten schuiven met zijn pionnen. Zeno Debast - de laatste tijd een vaste waarde - is geblesseerd en Wesley Hoedt is geschorst. Kompany geeft bij Sporza aan dat Killian Sardella een van de opties is om in de ploeg te brengen, maar zijn basisplaats bevestigen wil de ex-Rode Duivel niet doen. "Ik ga niets lossen over de vervangers. Ik kan ook nog van systeem wisselen. Het blijft wikken en wegen. Ik heb vertrouwen in mijn brede kern, en in de speler die in de basiself komt."
BEKERFINALE
Anderlecht focust zich momenteel op de strijd voor de top vier. Maar ook de bekerfinale zal er snel aankomen. In die eindstrijd neemt RSCA het op paasmaandag op tegen AA Gent, de laatste tijd dé ploeg in vorm in de JPL. Voor beide clubs lijkt dat de enige kans te zullen worden op een trofee, tenzij ze iedereen verrassen in POI, natuurlijk.
Lorenz Lomme