Sonck duidelijk over afgekeurde goal Beerschot

1676 stemmen
Sonck duidelijk over afgekeurde goal Beerschot

Antwerp FC heeft zondagmiddag voor de tweede keer dit seizoen gewonnen van aartsrivaal Beerschot VA. De Great Old ging in de derby nochtans op een achterstand rusten na een belabberde eerste helft. Maar dankzij twee goals van topschutter Michael Frey werd die scheve situatie na de pauze helemaal rechtgezet.


Een flinke domper dus voor Beerschot, dat nochtans een erg degelijke partij speelde. Maar de omstandigheden zaten de Mannekes niet mee. In de eerste helft bijvoorbeeld, hadden de bezoekers een penalty kunnen krijgen na een vermeende fout van Jean Butez op Ilias Sebaoui. Scheidsrechter Nathan Verboomen ging echter niet naar de beelden kijken en vertrouwde op het oordeel van de VAR.

Na de pauze pakte Thibault De Smet dan weer zijn tweede gele kaart. In eerste instantie leek dat terecht na een ingreep met beide voeten vooruit, maar in de herhaling bleek de verdediger van Beerschot toch vooral de bal te hebben. Ondanks een mannetje minder tussen kon Beerschot toch weer op voorsprong komen. Maar opnieuw stak de VAR daar een stokje voor. Zo werd het doelpunt van Lawrence Shankland afgekeurd na een fout van Manuel Benson die enkele fases eerder gebeurde.

VREEMDE FASE
Opvallend was dat Verboomen, in tegenstelling tot bij de penaltyfase, dit keer wél zelf naar de beelden ging kijken. En van een echte clear-error leek ook niet bepaald sprake. "Ik vind dit toch een vreemde beslissing", stelde analist Wesley Sonck bij Eleven Sports. "Het is ook geen zwart-witte overtreding. Benson wordt zeker geraakt, maar in vertraging ziet het er erger uit. Op den duur stel je je toch vragen bij de VAR. Want die penalty kon je dan ook geven." Collega-analist Geert De Vlieger uitte via Twitter eveneens zijn twijfels bij de wedstrijdleiding.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

🚀

Vond u dat de 1-2 terecht werd afgekeurd?

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

62
62
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

8
8
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

112
112
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

98
98
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

405
405
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

136
136
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

66
66
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

89
89
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

51
51
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

219
219
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

92
92
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

318
318
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

350
350
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

93
93
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

355
355
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

504
504
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

355
355
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

446
446
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

81
81
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

137
137
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws