Club Brugge is sinds 2015 een machine geworden die de prijzen opstapelt. Uiteraard staat er druk op de ketel om vanavond de bekerfinale te halen, maar bij AA Gent is er nog meer druk. Daar lopen ze al te lang te zoeken naar een prijs.
AA Gent speelt vandaag voor de eer, lazen we ergens. Dat klopt niet. De Buffalo's moeten dringend een prijs gaan pakken en de landstitel zit er niet in dit jaar. AA Gent heeft zichzelf als topclub uitgeroepen de laatste jaren, dan moet de club ook prijzen winnen. De laatste prijs dateert al van 2015. Toen won de club de landstitel en de supercup.
GENOEG INVESTERINGEN
Het is dus al zeven jaar geleden dat AA Gent nog eens een prijs wist te winnen, dat is dus veel te lang geleden voor een Belgische topclub. Zelfs RSC Anderlecht, dat een aantal jaren zwaar op de dool was, won in die periode een titel en een supercup. De lat mag en moet hoger liggen voor de Buffalo's. In 2019 waren ze nog eens zeer dicht bij een prijs, maar KV Mechelen was toen in de bekerfinale te sterk.
Na die geweldige landstitel, was AA Gent ook nooit meer echt een echte uitdager voor de titel. Het eindigde de afgelopen jaren twee keer derde, een keer tweede, vierde, vijfde en vorig jaar zevende. Er werd in die zeven jaar nochtans genoeg geïnvesteerd in aankopen. Volgens Transfermarkt werd er net geen 110 miljoen euro aan spelersmateriaal gehaald in die zeven seizoenen. Dat is uiteraard een pak minder dan Club Brugge, maar het is ook geen peulschil. Voor AA Gent staat er vanavond dus véél op het spel. Net als in de competitie de komende weken, want twee seizoenen op rij zonder Play-Off I is een topclub onwaardig. Het is dus echt 'money time' voor de topclub AA Gent.
LEES OOK: 'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'
Claudio Reulens