VAR-fiasco zindert na: "Mens gaat zich vragen stellen"

208 stemmen
VAR-fiasco zindert na:

AA Gent staat de komende weken weer voor een loodzwaar wedstrijdschema. Terwijl de club in de competitie volop strijd voor een plekje in de top 4, trekt de Conference League-campagne zich weldra terug op gang. Maar eerst wacht woensdag nog een bekerclash op het veld van Club Brugge.


Om de finale van de Croky Cup te halen zullen de Oost-Vlamingen wel een 0-1-achterstand moeten ophalen. Een erg lastige taak, maar zeker niet onmogelijk. In de competitie won Gent enkele weken geleden bijvoorbeeld nog met 1-2 op Jan Breydel. Al hopen de Buffalo's wel dat de wedstrijdleiding dan de correcte beslissingen neemt. Dat was afgelopen weekend in de competitiematch op Standard niet het geval.

Zo was er heel wat te doen over de rode kaart van Vadis Odjidja, een niet-gefloten handsbal van Moussa Sissako en een vermeende rode kaart voor Abdoul Tapsoba. Op zijn persbabbel van dinsdagmiddag kwam coach Hein Vanhaezebrouck nog eens terug op die fases. "Ik hoop dat het niet blijft duren, want een mens begint zich daar vragen rond te stellen", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Want wat moet je daarbij gaan denken? Het zijn zulke duidelijke situaties, die telkens weer verkeerd worden beoordeeld door twéé mensen."

BETER MEE OMGAAN
Opvallend, na de match toonde Vanhaezebrouck zich in eerste instantie nog redelijk mild voor de arbitrale fouten. En dat had niet enkel te maken met het feit dat Gent alsnog won. "Als ik één ding geleerd heb uit die situaties, dan is het dat je het niet in handen hebt. Ik denk dat wij er steeds beter mee omgaan. Als alles tegenzit, moet je toch verder. Dat begint de groep beter en beter te doen, ook als er daar nog eens twee terecht afgekeurde goals bovenop komen zoals in Luik."

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Het Referee Department moet dringend hervormd worden ...

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

87
87
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

11
11
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

118
118
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

103
103
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

407
407
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

139
139
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

67
67
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

89
89
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

51
51
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

219
219
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

93
93
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

319
319
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

351
351
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

93
93
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

357
357
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

506
506
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

356
356
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

447
447
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

163
163
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

82
82
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

138
138
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws