De jongeling kwam tegen Cercle Brugge in de ploeg, en verdween daar inmiddels niet meer uit. Geen verrassing, want zo toonde Debast zich meteen een secure, maar voornamelijk sterk voetballende verdediger. Kwaliteiten die insiders al langer van hem kenden, en die dan ook niet verrast zijn dat Debast meteen indruk maakt. In Het Laatste Nieuws wordt hij zelfs al in een rijtje geschoven met eerdere Anderlecht-supertalenten Kompany, Lukaku en Tielemans.
Net zoals die mannen, verwacht Eric Van Meir dat ook Debast een topper zal worden. "Lengte, duelkracht, een uitstekende inspeelpass: Zeno heeft alles. Het verbaast me helemaal niet dat hij nu kansen krijgt in de eerste ploeg. Ik had die zelfs al eerder verwacht. Er wacht hem een mooie toekomst", klinkt het in HLN. David Penneman, die zijn coach was bij de nationale U16, vult nog aan. “Talent is niet alles, bij Zeno staat er ook een goeie 'kop' op.”
Snel handelen
Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Anderlecht de verdediger een contractverlenging wil laten tekenen. Liever nog vandaag dan morgen. Zijn huidige verbintenis loopt af in 2023, waardoor dat ook noodzakelijk is. Maar niet enkel het feit dat hij nog maar een contract heeft voor iets meer dan een jaar doet Paars-Wit snel handelen. Zo liggen er volgens HLN immers verschillende buitenlandse topclubs op vinkenslag voor Debast. Zij volgen hem al jaren, en loopt Anderlecht toch het risico dat de jongeling in de verleiding komt.
LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken
De Jonghe Kevin