Zorgen bij Club: "Schreuder weet het zelf niet meer"

door
Zorgen bij Club:

Uiteraard kan er in de komende maanden nog veel gebeuren en worden de punten bij de start van de nacompetities nog eens door twee gedeeld. Maar de kans dat Club Brugge zichzelf zal opvolgen als landskampioen, lijkt met de week kleiner te worden. De achterstand op leider Union bedraag inmiddels alweer 12 punten.


Blauw-Zwart zal dus moeten hopen op een dipje bij de Brusselaars, maar zal vooral zijn eigen niveau moeten opkrikken. Bij momenten liet Club de laatste weken wel goed voetbal zien. Die goede periodes zijn doorgaans echter van korte duur. Bovendien heerst er heel wat onduidelijkheid over de speelwijze van nieuwe coach Alfred Schreuder. Die blijft voorlopig maar vruchteloos sleutelen aan zijn elftal, wat de prestaties geen goed doet.

De zorgen op Jan Breydel nemen dus zienderogen toe. "Het draait helemaal niet bij Club en soms heb ik het gevoel dat Schreuder het ondertussen niet goed meer weet", stelt commentator/analist Tom Boudeweel bij De Tribune. "Het is natuurlijk veel om op korte tijd te verwerken: een nieuwe kleedkamer, nieuwe spelers, een nieuwe coach... Maar er zit gewoon geen goede balans in het team."

VERKEERDE TIMING
Er worden dan ook steeds meer twijfels geplaatste bij de keuze voor Schreuder als opvolger van Philippe Clement. Vooral omdat de Nederlander tot dusver vooral ervaring opdeed als assistent-trainer. "Gezien de urgentie en de periode waarin hij arriveerde, vraag ik me af of Schreuder wel een goede keuze was. Als ze hem in het begin van het seizoen hadden aangesteld, was dat anders geweest. Dan had hij voldoende tijd om zich aan te passen, het kampioenschap en zijn selectie te leren kennen", aldus analist Thomas Chatelle bij RTBF.

LEES OOK: 'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club had een meer ervaren opvolger voor Clement moeten kiezen ...

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

136
136
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

25
25
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

112
112
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

77
77
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

495
495
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

81
81
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

151
151
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

449
449
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

558
558
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

176
176
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

265
265
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

518
518
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

618
618
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

153
153
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

690
690
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

330
330
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

475
475
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

89
89
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

273
273
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

109
109
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

314
314
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

255
255
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

114
114
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

101
101

Meer sportnieuws