Zorgen bij Club: "Schreuder weet het zelf niet meer"

door
Zorgen bij Club:

Uiteraard kan er in de komende maanden nog veel gebeuren en worden de punten bij de start van de nacompetities nog eens door twee gedeeld. Maar de kans dat Club Brugge zichzelf zal opvolgen als landskampioen, lijkt met de week kleiner te worden. De achterstand op leider Union bedraag inmiddels alweer 12 punten.


Blauw-Zwart zal dus moeten hopen op een dipje bij de Brusselaars, maar zal vooral zijn eigen niveau moeten opkrikken. Bij momenten liet Club de laatste weken wel goed voetbal zien. Die goede periodes zijn doorgaans echter van korte duur. Bovendien heerst er heel wat onduidelijkheid over de speelwijze van nieuwe coach Alfred Schreuder. Die blijft voorlopig maar vruchteloos sleutelen aan zijn elftal, wat de prestaties geen goed doet.

De zorgen op Jan Breydel nemen dus zienderogen toe. "Het draait helemaal niet bij Club en soms heb ik het gevoel dat Schreuder het ondertussen niet goed meer weet", stelt commentator/analist Tom Boudeweel bij De Tribune. "Het is natuurlijk veel om op korte tijd te verwerken: een nieuwe kleedkamer, nieuwe spelers, een nieuwe coach... Maar er zit gewoon geen goede balans in het team."

VERKEERDE TIMING
Er worden dan ook steeds meer twijfels geplaatste bij de keuze voor Schreuder als opvolger van Philippe Clement. Vooral omdat de Nederlander tot dusver vooral ervaring opdeed als assistent-trainer. "Gezien de urgentie en de periode waarin hij arriveerde, vraag ik me af of Schreuder wel een goede keuze was. Als ze hem in het begin van het seizoen hadden aangesteld, was dat anders geweest. Dan had hij voldoende tijd om zich aan te passen, het kampioenschap en zijn selectie te leren kennen", aldus analist Thomas Chatelle bij RTBF.

LEES OOK: Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Club had een meer ervaren opvolger voor Clement moeten kiezen ...

Meest recent

Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

4
4
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

9
9
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

16
16
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

66
66
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

151
151
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

71
71
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

123
123
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

89
89
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

74
74
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

157
157
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

65
65
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

15
15
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

43
43
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

144
144
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

96
96
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

157
157
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

297
297
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

276
276
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

68
68
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

124
124
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

231
231
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

144
144
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

203
203

Meer sportnieuws