Zorgen bij Club: "Schreuder weet het zelf niet meer"

door
Zorgen bij Club:

Uiteraard kan er in de komende maanden nog veel gebeuren en worden de punten bij de start van de nacompetities nog eens door twee gedeeld. Maar de kans dat Club Brugge zichzelf zal opvolgen als landskampioen, lijkt met de week kleiner te worden. De achterstand op leider Union bedraag inmiddels alweer 12 punten.


Blauw-Zwart zal dus moeten hopen op een dipje bij de Brusselaars, maar zal vooral zijn eigen niveau moeten opkrikken. Bij momenten liet Club de laatste weken wel goed voetbal zien. Die goede periodes zijn doorgaans echter van korte duur. Bovendien heerst er heel wat onduidelijkheid over de speelwijze van nieuwe coach Alfred Schreuder. Die blijft voorlopig maar vruchteloos sleutelen aan zijn elftal, wat de prestaties geen goed doet.

De zorgen op Jan Breydel nemen dus zienderogen toe. "Het draait helemaal niet bij Club en soms heb ik het gevoel dat Schreuder het ondertussen niet goed meer weet", stelt commentator/analist Tom Boudeweel bij De Tribune. "Het is natuurlijk veel om op korte tijd te verwerken: een nieuwe kleedkamer, nieuwe spelers, een nieuwe coach... Maar er zit gewoon geen goede balans in het team."

VERKEERDE TIMING
Er worden dan ook steeds meer twijfels geplaatste bij de keuze voor Schreuder als opvolger van Philippe Clement. Vooral omdat de Nederlander tot dusver vooral ervaring opdeed als assistent-trainer. "Gezien de urgentie en de periode waarin hij arriveerde, vraag ik me af of Schreuder wel een goede keuze was. Als ze hem in het begin van het seizoen hadden aangesteld, was dat anders geweest. Dan had hij voldoende tijd om zich aan te passen, het kampioenschap en zijn selectie te leren kennen", aldus analist Thomas Chatelle bij RTBF.

LEES OOK: Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Club had een meer ervaren opvolger voor Clement moeten kiezen ...

Meest recent

Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

8
8
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

28
28
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

68
68
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

254
254
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

289
289
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

31
31
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

149
149
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

81
81
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

175
175
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

117
117
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

44
44
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

232
232
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

39
39
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

260
260
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

431
431
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

135
135
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

386
386
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

221
221
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

94
94
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

512
512
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

659
659
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

122
122
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

207
207
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

43
43
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

339
339

Meer sportnieuws